Nashville - 1.trénng: Krátky ovál nashvillskej trate si od začiatku podmanil brazílsky pilot nasledovaný Wheldonom. Objavili sa aj nové tváre štartovného poľa.
Po dvojtýždňovej prestávke sa štartovné pole premiestnilo na Trať v Nashville, kde v sobotnom večernom súboji odjazdia na ovále dlhom dva kilometre deviaté preteky sezóny 2006.
Celkovo sa na trati objavilo 18 pilotov, pričom ako jediný zo štartujúcej zostavy nenastúpil do prvého tréningu Eddie Cheever z tímu Cheever Racing. Celkovo počas víkendu môžeme zabudnúť na účasť Buddyho Laziera a Felipe Giaffoneho. Oboch nahradili piloti Rian Briscoe a Jeff Bucknum.
Tím Andretti Green Racing je hneď z úvodu víkendu pri chuti, keď vo výsledkovej listine obsadil prvé a tretie miesto patriace Tonymu Kanaanovi a Marcovi Andrettimu. Medzi nich sa s odstupom troch stotín sekundy na lídra vtesnal obhájca titulu Dan Wheldon.
Foto: IndyCar Media
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.