Jeho nejrychlejší kolo bylo o jednu desetinu vteřiny rychlejší než ve včerejší kvalifikaci a Hornish se tak stává velkým favoritem závodu.
Poslední čtvrtý trénink se koná za účelem posledního nastavení vozu na závod. Jezdci se vždy snaží dovést monopost do boxu nepoškozen, jízdě v „balíku“ ostatních pilotů se tedy raději vyhýbají, aby nedošlo k havárii. Tento trénink tomu však vůbec neodpovídal, diváci na tribunách měli často možnost vidět dva vozy vedle sebe v jedné zatáčce, Američany řečeno: „two-wide battles“
Při závěrečné příležitosti seznámit se dokonale s tratí byla na krátko vyvěšena žlutá vlajka. Helio Castroneves přibyl k seznamu jezdců, které dohání Eddie Cheever Jr. k záchvatům zuřivosti. V minulém závodě ve Watkins Glen měl se synem bývalého jezdce formule 1 čest Marco Andretti, jenž díky Cheeverově nepozornosti přišel a průbežné třetí místo.
V posledním kole čtvrtého tréninku na Texas Motor Speedway si Cheever držel vnější stopu a Castroneves zamířil k vnitřní části okruhu. Cheever Brazilci nenechal ani kousek prostoru a Castroneves byl nucen vyjet na trávník, aby unikl havárii.
Při vjezdu do boxu pohrozil na stojícího Cheevera pěstí. Jakmile zastavil, ještě ani nesundal helmu a zamířil k Cheeverovi. Pravděpodobně si chtěl pohovořit o jeho závodním stylu.
Závěrečný trénink vyhrál Sam Hornish před Castronevesem, Wheldonem a Dixonem. „Banda čtyř“ opět diktovala tempo a v závodě se můžeme těšit na pěkné noční souboje o prvenství. Nešťastný Bryan Herta, který v kvalifikaci zajel jedenáctý nejrychlejší čas musel měnit motor a do závodu odstartuje jako osmnáctý.
foto: Target Chip Ganassi Racing
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?
Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.
Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).
Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?
Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.
BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.
Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.
Čínský výrobce Zeekr, vlastněný koncernem Geely, odhalil ceny a specifikace nového elektrického SUV Zeekr 7X pro Austrálii i Evropu. Prémiově laděný elektromobil, který vznikl pod taktovkou evropských vývojářů, míří přímo proti Tesle Model Y, Audi Q6 e-tron či BMW iX3. S dojezdem až 870 km, extrémně rychlým nabíjením a výbavou srovnatelnou s luxusní třídou může výrazně zamíchat kartami v segmentu.