Americký pilot série IRL získal již své třetí pole-position v roce a deváté v kariéře.
Od druhého Dana Wheldona jej dělilo pouhých 0.0041 vteřiny, naopak poslední Buddy Lazier zaostal za Hornishem o půl vteřiny. Závod na oválu Texas Motor Speedway se bude konat v noci ze soboty na neděli za umělého osvětlení.
„Vůz byl trochu pomalejší a nemohl jsem jet rychle, jak jsem potřeboval. Nakonec to ale na pole-position stačilo,“ těšil se ze svého úspěchu Hornish. Sezóna probíhá v duchu bojů mezi týmem Penske (Castroneves, Hornish) a týmem Ganassi (Wheldon, Dixon). Hornish získal důležité vítězství v Indianapolis 500, zatímco Dixon exceloval minulý týden na klasickém okruhu ve Watkins Glen.
Loňský vítěz Tomas Scheckter zajel pátý nejrychlejší čas, vedle něj se postaví Tony Kaanan. Nejlepší nováček roku Mario Andretti odstartuje z devátého místa. Týmový kolegové Tony Kaanan a Dario Franchitti jej sice překonali, ale i tak může být Andretti spokojen.
Naopak tým Bobbyho Rahala vyměnil podvozky Penske za Dallaru a jeho jezdci si na nové chování vozu ještě pořádně nezvykli. „Dallara má lepší přilnavost, ale ještě musíme najít cestu, jak být rychlejší,“ komentovala své patnácté místo Danica Patrick.
foto: Ron McQueeney/IRL
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.
Sezona kabrioletů je tu, a proto jsme vzali do recenze tohoto ledního „medvěda“, který vypadá jako ideální auto na pohodové výlety s celou rodinou – nabízí totiž 4 místa k sezení, přičemž zadní sedadla nejsou jen pro děti či jedince s amputovanými končetinami. Je dostatečně komfortní, aby si posádka užila pohodu na palubě?