Účastníci šampionátu se mají možnost setkat v novém roce poprvé na závodní dráze ve Phoenixu. Test bude probíhat za zavřenými dveřmi a o jeho cíli hovoří technický ředitel seriálu Les Mactaggart.
"Hlavním důvodem testu je umožnit týmům seznámení se s jejich vybavením," prohlásil možná poněkud překvapivě Mactaggart, ale ihned vysvětlil, v čem spočívá háček. "Několik týmů změnilo dodavatele motorů a šasi. Tento test jim umožní zjistit, jak si stojí."
Další náplní prvních letošních testů je zjištění spolehlivosti používaného osmiválcového motoru Honda H16R. Jeho životnost je počítána na 1100 mil, ale vedení seriálu počítá do budoucna s 2000 mil. "Tohle nám pomůže určit, jak jsme na tom v tuto chvíli."
Foto: Panther Racing
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?