BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Video: Zcela nový koncept BMW VDX představuje ukázku úžasného elektrického BMW M3 o výkonu 1300 koní! | YouTube
BMW odhalilo koncept Vision Driving Experience (VDX), který posouvá hranice elektromobility. Přestože přesná data nejsou oficiálně potvrzená, spekuluje se o výkonu přes 1 000 koní a ohromujícím točivém momentu 18 000 Nm na volantu. Se čtyřmi elektromotory nabízí VDX pohled do budoucnosti sportovní jízdy.
Je to náhled na sériový model, testovací platforma nebo jednoduše technologická demonstrace? BMW kombinuje všechny tyto prvky.
První snímky odhalují maskovaný sportovní sedan s designem inspirovaným nadcházející „Novou třídou“ (Neue Klasse - pozn. redakce).
Interiér se soustředí na minimalismus – dominuje mu centrální dotykový displej a head-up displej, což naznačuje budoucí směr BMW v oblasti kokpitu. Vývoj směřuje k maximální jednoduchosti ovládání a efektivnímu propojení řidiče s vozidlem.
Klíčovým prvkem VDX je inovativní řídicí systém jízdní dynamiky nazvaný „Heart of Joy“. Tento systém nahrazuje čtyři samostatné řídicí jednotky a optimalizuje chování vozu v reálném čase. Cílem BMW je otestovat extrémní jízdní podmínky a demonstrovat, jak lze obrovský výkon zkrotit pro precizní řízení.
VDX tak není jen ukázkou síly elektromobilů, ale také potvrzením, že BMW směřuje k ještě dokonalejší kombinaci výkonu a kontroly.
Oficiální premiéra proběhne na Auto Shanghai, kde se dozvíme více o tom, jak blízko má tento koncept k sériové výrobě.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.