Už jste si někdy položili otázku, jak je možné, že vozidla Multicar jsou i v době supermoderních strojů stále tak oblíbená? Že ne? Pak by vás mohlo zajímat, jak k tomu vlastně došlo…
Když německá firma VEB Fahrzeugwerk Waltershausen v roce 1958 vyrobila první vozidlo se označením Multicar (M21), nikdo zřejmě nečekal, že tato značka bude existovat téměř šest desetiletí. Teprve následující model Multicar M22 měl totiž jednomístnou kabinu a volant! Přesto se toto multifunkční vozidlo stalo oblíbené i za hranicemi tehdejšího „východního Německa“. Největšího úspěchu dosáhl takřka kultovní vůz Multicar M25 z roku 1978, svého času oblíbený i u nás.
Doporučujeme: máte co do činění právě s tímto legendárním modelem? V tom případě si prohlédněte náhradní díly Multicar M25 a vraťte mu původní spolehlivost.
Proč Multikáry vlastně „prorazily“? Protože…Vozidla Multicar přežila bez problémů až do dnešních dnů. Jak je to vůbec možné? Multikáry lze totiž díky jejich rozměrům používat i tam, kam se ostatní automobily nedostanou. Navíc mají poměrně výkonný motor, ač se to na první pohled nemusí zdát. Jejich využití je proto možné nejen při údržbářských pracích či v komunální sféře, ale také v zemědělství či v odpadovém hospodářství.
Přečtěte si: motor z modelu M22 nedávno použil český kutil pro stavbu unikátní motorky!
Vozidla Multicar na počátku 3. tisíciletíI v novém tisíciletí mají tato vozidla stále co nabídnout. Jasným důkazem je skutečnost, že do rodiny Multicar přibývají stále nové a nové modely. Ač se jejich vzhled časem měnil, základní návrh zůstává i dnes zachován. Posledním modelem, který prozatím rozšířil „sbírku“, je Multicar M31 z roku 2013, který má výkonný motor turbo diesel splňující normy EURO 5. Bude posledním? Zřejmě ne…
Tip na závěr: sháníte součástky pro tyto populární automobily? Potom si pořiďte náhradní díly Multicar na Eshop.svetluska.cz, a to za příznivé ceny!
Ferrari v úterý odhalilo své rekordní výsledky, kdy čistý zisk za loňský rok vzrostl na více než 1,5 miliardy eur, čímž si automobilka opět potvrdila svou silnou pozici na trhu.
K povinnému ručení se dnes dozvíte, co všechno ovlivňuje výši pojistného, zda vám může pojišťovna jednostranně zvýšit pojistné či zda budete platit újmu v plné výši v případě nehody bez povinného ručení.
Letošní sezóna vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC se blíží a s ní i jeden z nejvíce očekávaných debutů: Aston Martin Racing nasadí své nové hypervozy Valkyrie již 28. února do úvodního závodu v Kataru, který měří 1812 kilometrů. Tým dnes odhalil svou závodní identitu pro rok 2025 a také představil jezdecké posádky pro tento náročný ročník.
Ferrari chystá zásadní revoluci – 9. října odhalí svůj první čistě elektrický model. Během dne investorů představí dosud tajemný vůz, který slibuje nejen špičkový výkon, ale i zábavu za volantem.
Italské Alpy patří k tradičním destinacím českých lyžařů. Mnoho z nich však cestu podceňuje a může je to stát nemalé pokuty. Jak se na cestu připravit a nezkazit si tak zimní dovolenou či jarní prázdniny?
Toyota Motor Europe podepsala dohodu se společnostmi Hydrogen Refueling Solutions (HRS) a ENGIE s cílem zavést novou generaci systémů pro doplňování vodíku. Nové řešení, které je rychlejší a nákladově efektivnější, bude pilotováno v rámci projektu RHeaDHy financovaného EU, který se zaměřuje na urychlení zavádění infrastruktury.
Ford se chystá na velký návrat do nejvyšší kategorie vytrvalostních závodů! Od sezóny 2027 bude opět bojovat v Le Mans, kde má jasný cíl – sesadit z trůnu Ferrari, vítěze posledních dvou ročníků.
Porsche se chystá na zásadní personální změny ve své výkonné radě. Dva manažeři, kteří dlouhodobě působili ve firmě, budou brzy nahrazeni.
Tesla chystá nový kompaktní model. V roce 2025 uvede Model Q, který bude mít délku jen čtyři metry a cenovku kolem 25 000 eur (cca 640.000 korun).
Chystá se revoluce v palubních systémech? Nové informace naznačují, že Apple brzy spustí vylepšený CarPlay s řadou inovací. Co přinese a kdy se ho dočkáme? Naznačil to německý AutoBild.
Vozy Toyota Corolla Hatchback a Touring Sports obhájily dva tituly v rámci prestižní ankety britského odborného časopisu What Car? Zatímco Hatchback se opět stal rodinným vozem roku, Touring Sports znovu bodoval jako nejvýhodnější kombi.
Felipe Nasr, Nick Tandy a Laurens Vanthoor se stali vítězi úvodního kola amerického šampionátu sportovních vozů, když s vozem Porsche překonali rekord na prestižní 24hodinovce v Daytoně.