Výnimočný Dodge Viper SRT10® pre rok 2010

Viper SRT10
Viper SRT10, foto: Dodge
Braňo Porubčan 11. prosince 2009 10:01
Sdílej:

Najrýchlejší americký športiak Dodge Viper SRT10® (od novembra drží so svojou verziou ACR rýchlostný rekord sériovo vyrábaných vozidiel v jazde na okruhu Laguna Seca, USA) bude vo vyhotovení pre rok 2010 počtom 7,6-tisíca možných kombinácií vzhľadu (čo je najviac od jeho zrodu v roku 1992) a limitovanou dodávkou okolo 500 kusov (vrátane špeciálnych modelov) tiež nanajvýš variabilný i výnimočný.

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h pod 4 s, či maximálnych 325 km/h poskytuje pre dvojmiestny Dodge Viper SRT10 2010 motor V10 s objemom 8,4 litra, výkonom 450 kW (600 konských síl) a krútiacim momentom 760 Nm. Prenos sily zabezpečuje dvojkotúčová spojka ZF Sachs (znižuje krútivú zotrvačnosť až o 18 percent a uľahčuje používanie spojkového pedála) a odolná šesťrýchlostná manuálna prevodovka.

Exkluzivitu vozidla Dodge Viper SRT10 2010 so srdcom pretekára (avšak homologizovaného i na Slovensku pre bežné cesty) zvyšujú dve nové farby karosérie (Toxic Orange Pearl Coat a Bright Silver Metallic Clear Coat), ktorých je tak spolu 12, päť rôznych kombinácií farieb interiéru, štyri rôzne ponuky kolies a tri druhy lemovania palubných prístrojov. K ďalším zmenám patrí nový širší dvojitý závodný pás, zmenený prevodový pomer piateho prevodového stupňa (zvyšuje zrýchlenie až o 14 s) a nová bočná doska krídla. Pri modeli American Club Racer (ACR) i upravený profil krídla a radiaca páka s krátkym posunom. Ďalšiu individualizáciu výberu umožňujú v rámci ponuky limitovanej edície pre rok 2010 rozmanité špeciálne modely.

Témata:
Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?