Kanye West se vypravil do Detroitu, kde navštívil renomovanou školu "College for Creative Studies." A jeho návštěva probíhala zprvu klidně, bez větších emocí. Na svém Twitteru dokonce umístil video, na kterém si prohlíží různá díla mladých designérů, kteří evidentně směřují do automobilového průmyslu.
Jenže potom se celá atmosféra návštěvy poněkud změnila, když Kanye West vyskočil na stůl a začal kázat o Elonu Muskovi. Video, které na Twitter umístil jeden ze studentů, zachycuje zpěváka, který chodí po jednom ze stolů a prohlašuje, jak svět potřebuje nové inovace. Tím evidentně narážel na společnosti jako Tesla nebo SpaceX, které Elon Musk vlastní či řídí. Video pak končí slovy „Je mi jedno kdy byl v jeho domě, nechtě toho chlapa sakra bejt."
Kanye tak bezpochyby naráží na nedávnou kauzu, ve které Komise pro kontrolu cenných papírů potrestala Muska za jeho příspěvky na Twitteru týkající se převodu firmy do soukromého vlastnictví. Tyto příspěvky totiž měly být buď klamné, nebo přinejmenším zavádějícím. Výsledkem kauzy byla obří pokuta a také povinnost Muska odstoupit z čela Tesly.
Skandál také rozvířila umělkyně Azealia Banks, která na sociálních sítích vyvěsila několik příspěvků, podle kterých byla v době zveřejní oněch příspěvků na Twitteru v Muskově domě. Ve stejné době se totiž měla připravovat na spolupráci se zpěvačkou Grimes, která v té době s Muskem randila. Banks navíc zmínila, že Musk vyvěsil příspěvky na Twitter pod vlivem omamných látek. A právě na to Kanye West zřejmě reagoval svými slovy o tom, že mu je jedno, kdo byl v Muskově domě.
Proč se Kanye zastával Muska zrovna během této akce je nejasné, ovšem vzájemná úcta mezi oběma výraznými muži vznikla minimálně již v roce 2010, kdy Elon Musk napsal o Kanye Westovi pro magazín Time a jeho seznam 100 nejvlivnějších osobností.
Svým vystoupením však West jen navazuje na řadu kontroverzních kroků a vyjádření z poslední doby. Nejprve odsunul vydání svého nového alba, poté se na veřejnosti prezentoval ve speciální kšiltovce s Trumpovým heslem „Make America Great Again" a nakonec na Twitteru navrhl zrušení 13. dodatku americké ústavy, který zakazuje otroctví.
Co se samotné školy týče, College for Creative Studies je soukromou uměleckou školou a současně domovem Akademie Henryho Forda. V minulosti na této škole studoval například Ralph Giller, starší viceprezident designu v Chrysleru nebo Joel Piaskowski, ředitel designu ve Fordu.