Chcete zbavit svůj vůz otravného pylu? Pak pozor na tyto časté chyby

Ilustrační foto | foto: pixabay.com

Pylová kalamita potrápila v posledních dnech statisíce lidí, přičemž kromě alergiků trpěli zejména řidiči, jejichž automobily se zlehka přebarvily do žluta. Pokud jste s umýváním otáleli a chystáte se k tomu až nyní, věnujte pár minut věcem, kterým byste se měli vyvarovat.

Téma, jak správně udržovat svůj vůz v čistotě, je oblíbené po celém světě. server Autoblog se ale spojil se specialistou na údržbu vozu, který upozornil na 3 nejčastější chyby, kterých se většina majitelů dopouští. Jaké to tedy jsou?

1. Nesprávná houba

Pokud používáte na mytí vozu klasickou houbu, raději ji ihned zahoďte. Tyto houby jsou totiž určeny na "drhnutí", přičemž se uvolněné nečistoty zachytí na jejich povrchu a poté mohou poškodit váš lak. Na mytí aut se prodávají speciální "houby", které nečistoty zachytí ve svých vláknech,takže nejsou v kontaktu s karoserií vozu. Tím se zabrání možnosti jakéhokoliv poškrábání.

Navíc je vhodné používat při mytí vozu 2 kyblíky. Jeden s čistou vodou, ve kterém se nečistoty z houby uvolní a druhý s vodou a saponátem, kde houbu znovu namočíte a připravíte k dalšímu mytí.

2. Nesprávný mycí prostředek

Mnoho lidí používá k mytí svého vozu prostředky na mytí nádobí. Ty sice skvěle uvolňují nečistoty a své uplatnění si v garážích či dílnách bezesporu najdou, ovšem na lak se nehodí. Přípravky na mytí vozidel totiž fungují na principu odstranění maxima nečistot při zachování vysokého "mazacího účinku". Jinak řečeno - pokud používáte pouze vodu se saponátem, karoserie se zbytečně vysušuje a hrozí poškození laku.

3. Používání univerzálních nástrojů a přípravků

Pokud používáte stejné houbu, chemii i vodu na všechny části vozu, zaděláváte si na rychlé poškození laku. Možná to zní zbytečně komplikovaně, ale používání odlišných nádob na vodu, saponátů či čistících nástrojů udělá velký rozdíl. I přes sebevětší snahu se totiž v houbách usazují malé částice nečistot.

Ilustrační foto | foto: youtube.com

Pokud tedy se stejnou houbou čistíte kola i karoserii, nečistoty z kol v houbě ulpí a následně karoserii poškodí. Totéž platí s vodou - silně znečištěná voda z kol karoserii příliš neprospěje.

Nejlepší, co můžete udělat, je oddělit si jednotlivé nástroje do několika zvláštních nádob. Zvlášť karoserii, kola, skla, atd.. Správná péče o karoserii se vám totiž vrátí nejen při pohledu na váš vůz, ale i při pohledu na vaše konto.

Doporučit článek

Diskuze:

Počet příspěvků: 0 Přidejte vlastní názor…

Další zprávy