Co má nejdražší lahev vodky společného s Rally Monte Carlo? Překvapivě všechno

Výroba nejdražší lahve vodky světa byla inspirována úspěchy závodního vozu Russo-Balt na Rally Monte Carlo | foto: Koláž: AutoRoad.cz

Snad každý řidič dobře ví, že kombinovat alkohol s řízením je nesmysl, který může mít tragické následky. Samotná výroba alkoholu se však s motorismem prolíná poměrně dlouho a často, ať už se bavíme o prémiové whisky se součástkami z motorek Harley Davidson, nebo o nejdražší lahvi vodky na světě, která by bez úspěchů v motorismu nikdy nevznikla.

Zprávy o odcizení a opětovném nalezení nejdražší lahve vodky na světě obletěly během minulého týdne snad všechna média. Lahev v hodnotě 1.3 milionu dolarů byla odcizena z baru Cafe. 33, kam byla dočasně zapůjčena a vystavena. Během pár dnů se samotná lahev sice našla, ovšem prázdná a s malým poškozením.

Zajímalo vás ale, proč vůbec něco podobně drahého, vzácného a na první pohled zcela zbytečného vzniklo? Na původ lahve se zaměřil americký web Jalopnik, který zabrousil do více než stoleté historie, aby přinesl příběh, který vám většina médií nejspíše neřekla.

Vše začalo již v roce 1912, kdy se na slavnou Rally Monte Carlo vypravili závodníci Andrey Nagel a Vadim Mikhailoff ve svém voze značky Russo-Balt C 24–55. Jejich automobil sice nevyhrál, ovšem i samotné dokončení této poměrně náročné rally stálo za oslavy, které si region poměrně často připomínal.

Pro lidi se stal tento úspěch natolik významný, že se menší ale výrazná společnost Dartz Motorz, která proslula velkolepými a opulentními úpravami SUV, rozhodla vytvořit speciální lahev vodky, která by tento úspěch připomínala. Kromě zlata a stříbra byly k výzdobě lahve použity i diamanty a hlavně část koženého řemenu, kterým byl vybaven vůz Russo-Balt, se kterým dvojice závod absolvovala.

Láhev nejdražší vodky světa | foto: Dartz

Lahev vodky byla následně oceněna na 1,3 milionu dolarů (27,6 milionu korun), čímž se stala okamžitě nejdražší lahví vodky na světě. Její obsah by pak měl být jednou z nejčistších vodek na světě, neboť i při její destilaci měl být použit čerstvý sníh z vrcholků francouzských Alp.

Doporučit článek

Diskuze:

Počet příspěvků: 0 Přidejte vlastní názor…

Další zprávy