DeLorean se vrací, tentokrát jako létající elektromobil

DeLorean DR-7 | foto: DeLorean Aerospace

Název DeLorean má většina z nás spojený se zářivě lesklým nerezovým sporťákem, jehož vzhled nabízel více vzrušení, než jízda v něm. Nyní se však společnost DeLorean objevuje znovu na scéně, tentokrát s létajícím modelem VTOL nazvaným DR-7.

Společnost DeLorean Aerospace založil v roce 2012 Paul DeLorean, synovec Johna DeLoreana - zakladatele automobilky DeLorean, jejímž jediným modelem se stal vůz DMC-12. Ten se následně objevil ve filmové sérii Návrat do budoucnosti, díky které se stal známým po celém světě.

Ovšem zatímco ve filmech se DMC-12 vznášel jen díky filmovým efektům, nový DeLorean DR-7 by mohl létat i ve skutečnosti. Pomoci by mu v tom měla dvojice motorů, čtveřice skládacích křídel a kompaktní rozměry.

Ačkoliv neznáme váhu stroje, podle prvních informací by měl měřit 6 metrů na délku a s rozloženými křídly 5,6 metrů na šířku. Po složení křídel se však šířka zmenší na pouhých 2,3 metru, díky čemuž by se stroj měl vejít i do běžné garáže či na parkovací místo.

Skutečně zásadní součástí tohoto stroje je však dvojice motorů, které mohou být podle potřeby naklápěny. Díky tomu se může stroj vertikálně vznést, následně natočit své motory a pokračovat v cestě maximální rychlostí. Kromě toho by se ale nové motory měly pyšnit jednoduchostí a nízkou cenou ve srovnání se svými konkurenty. Podle prohlášení společnosti navíc motory vykazují vyšší výkonnost, spolehlivost a stabilitu.

Úctyhodné jsou i technické parametry pohonu. Podle DeLorean by akumulátory měly být schopny zajistit modelu DR-7 dostatek energie pro cestování rychlostí až 386 km/h. Dolet by se pak při rychlosti 241 km/h mohl pohybovat okolo 193 kilometrů.

DeLorean DR-7 | foto: DeLorean Aerospace

Společnost se také chlubí speciálním patentovaným systémem pro řešení krizových situací, díky čemuž by DR-7 měl být použitelný pro soukromé účely i pro službu u přepravních společností či taxi-služeb.

Prozatím nejsou známa žádná data ohledně ceny či plánované realizace, ovšem již nyní existují dva modely v životní velikosti, které by měly prokázat životaschopnost celého konceptu. Na dálkově ovládaném prototypu se nyní pracuje.

Doporučit článek

Diskuze:

Počet příspěvků: 0 Přidejte vlastní názor…

Další zprávy