Bugatti Chrion je skutečně impozantním strojem. I přes svou váhu 1995 kilogramů zvládne akceleraci z 0 na 100 km/h za pouhé dvě vteřiny a jeho prozatím nejvyšší rychlost činí 420 km/h, ovšem s lepšími pneumatikami by to mohlo být i víc.
Za tyto výkony vděčí Bugatti hlavně svému unikátnímu osmilitrovému motoru W16, který je přeplňován čtyřmi turbodmychadly. Maximální výkon tak dosahuje 1500 koní při 6750 otáčkách za minutu a točivý moment dosahuje hodnoty 1.600 Nm od 2000 otáček za minutu.
Jak Dürheimer poznamenává, je velice nepravděpodobné, že by nějaký automobil dokázal Chiron překonat ve výkonu získaném čistě mechanickou cestou, což činí z Chironu skutečně výjimečný stroj. Pokud si však bude chtít udržet náskok před konkurencí, elektrifikaci se nevyhne.
Ostatně o elektrifikaci bylo uvažováno již v roce 2016 jako jeden z možných způsobů, jak z motoru W16 dostat více výkonu a zajistit tak Chironu náskok nad Veyronem. Nakonec však bylo vyššího vykonu dosaženo pouhou úpravou jednotlivých komponentů.
Konkurenční automobilky už však v případě hypersportovních strojů dávno sáhly.Ať už se jedná o McLaren P1, LaFerrari či Porsche 918 Spyder, všechny tyto stroje jsou hybridní.
Na vývoj nového Chironu a rozhodnutí o jeho pohonném systému má však automobilka času více než dost. Jak Dürheimer naznačil, automobilka uvažuje o představení druhého modelu Bugatti, který by mohl produkci nového Chironu pozdržet. Pokud by se tak stalo, nové Bugatti by vyjelo na silnice kolem roku 2024 a nový Chiron by následoval v roce 2032.
Během té doby se toho samozřejmě může stát mnoho, s čímž automobilka počítá a upozorňuje, že není pod tlakem na vývoj nového stroje. Ostatně produkce současného Chironu by měla trvat osm let. Sluší se také dodat, že z celkem 500 plánovaných kusů bylo již 280 prodáno.