Mezi možná paliva budoucnosti, která mají pomoci k dosažení uhlíkové neutrality, patří zejména vodík a syntetická paliva na bázi elektřiny z obnovitelných zdrojů energie, a dále bioetanolové palivo schopné snižovat emise CO2 fotosyntézou v rostlinách. Je ale nutné vybrat vhodná paliva pro různé regiony i skupiny uživatelů podle specifických podmínek.
Nově vzniklá výzkumná asociace se bude zabývat technologickým výzkumem využití biomasy a také účinnou výrobou bioetanolového paliva pro automobily prostřednictvím optimalizované cirkulace vodíku, kyslíku a CO2 během výrobního procesu.
Asociace se zaměří na zlepšování technologie výroby bioetanolového paliva druhé generace a na jeho využití v autech a jiných vozidlech. Zkoumat bude také to, jak využít vysokou koncentraci kyslíku vznikajícího jako vedlejší produkt při výrobě vodíku a také CO2 vznikajícího při výrobě bioetanolového paliva.
Dalším cílem asociace je vývoj systému, který navrhne optimální kultivační metody pro maximalizaci výnosu a optimalizaci složek plodin pro výrobu bioetanolových paliv. Zaměří se také na zlepšení přesnosti produkce plodin pomocí průzkumů složení půdy a dalších metod.