Po zisku čtvrtého místa hned na první soutěži po svém návratu do M-Sportu cílí Mads Ostberg pro další soutěž na zisk podia.
Víkendová Rally Monte Carlo znamenala pro Madse Ostberga v několika ohledech nový začátek. Jednak se po dvou letech u Citroënu vrátil k M-Sportu a pak si musel po sedmi letech zvykat na nového navigátora. Jeho dosavadního navigátora, Jonase Anderssona, během zimy nahradil Ostbergův krajan, Ola Floene.
Nová dvojice ale neměla žádné větší počáteční problémy. Mads Ostberg předvedl při svém návratu do Fordu Fiesta RS WRC poklidnou soutěž, když se na rozdíl od spousty svých rivalů vyhnul nějakým velkým jezdeckým chybám a v cíli tak bral slušný bodový příděl za zisk čtvrtého místa.
"Během tohoto víkendu jsme se museli naučit spoustu nových věcí. Jsem tak velmi spokojen, že jsem mohl vyrovnat svůj nejlepší výsledek na Monte Carlu. Byla to těžká rally, ale všechno se nám dobře povedlo. Byl to znamenitý start," říká Mads Ostberg, který bude na únorové takřka domácí Rally Sweden mířit na podium. "Teď už se těším na Švédsko, kde bychom měli bojovat o podium."
Také pro týmového šéfa, Malcolma Wilsona, se jednalo o "dobrý víkend", během kterého jeho staro-nový pilot, který v jeho týmu už v letech 2011 a 2013 jezdil, k věcem přistoupil chytře. "Víme, jak inteligentně Mads ke svým soutěžím přistupuje. Zase jednou ukázal, že by u něj měl člověk stále počítat s dobrým výsledkem. Jeli si svoje vlastní tempo a zdokonalovali svoji spolupráci v kokpitu."
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?