Může to být spekulace, může to být pravda. Nicméně z Itálie dnes přišla zpráva, že by měl Robert Kubica mířit k Citroënu, kde by jej doplnil Petter Solberg.
Společně by startovali v týmu PH-Sport na pneumatikách Pirelli. Italská značka by měla tento projekt podpořit. O Kubicově přestupu k Citroënu se hovořilo již v době Rally Wales GB. Minulý týden pak Polák oznámil, že ve WRC chce zůstat, ale za určitých podmínek. Kubica tým PH Sport zná ze sezony 2013, kdy spolu vyhráli titul ve WRC2.
Petter Solberg s Citroënem jezdil ve svém privátním týmu a vždy za ním stál norský importér francouzských vozů. Také v rallycrossu jeho speciál vycházel z modelu DS 3. Nor se navíc nechal slyšet, že by se do WRC rád vrátil.
Pirelli se do MS po odmlce vloni vrátilo, sezonu zahájilo jako dodavatel několika jezdcům do WRC2, v průběhu sezony s jejich produkty jeli s WRC Henning Solberg, Ken Block nebo Martin Prokop. Značka by tím výrazně zvýšila svoji přítomnost ve WRC. Tým by nasazoval dvě DS 3 WRC, celý projekt má být těsně před dokončením.
Tím by se navíc vyřešil tradiční problém Francouzů. Jejich tovární tým je totiž pevně spjat se sponzorstvím Totalu a také Citroën vždy, když to bylo možné, využíval francouzské pneumatiky Michelin. Tento tým by sponzoroval Lotos a používal by gumy Pirelli. Navíc se dá předpokládat, že i Bertelli pojede ve své premiérové sezoně s WRC na italských gumách.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?