Tato informace sice ještě není oficiální, avšak francouzský server autonews-magazine.com informuje o tom, že Robert Kubica bude příští rok jezdit s Citroënem DS3 WRC týmu PH Sport. Francouzi mají mít tyto informace z dobře informovaného zdroje přímo z Walesu.
Po jedné sezoně u M-Sportu by se tedy Polák vrátil k Citroënu. Jeho sponzorem by měl zůstat Lotos, který jej sponzoruje od jeho začátků ve WRC. Před letošní sezonou však rivalita mezi Lotosem a Totalem, dlouholetým partnerem francouzského týmu, znemožnila pokračování Roberta Kubici u Francouzů. Co se tedy teď změnilo?
Kubica s Citroënem DS3 RRC získal v roce 2013 titul mistra WRC2, tehdy se o jeho program staral tým PH Sport. A v tom je právě podstata věci. Kubica by příští rok neměl jet za oficiální tým Citroënu, ale opět v týmu PH Sport.
Skvělou zprávou je, že by tento zákaznický tým neměl jet pouze s jedním vozem, ale na vybraných soutěžích by měl nasadit dva vozy. Ve druhém by měl sedět Yuriy Protasov, který letos v druhé polovině sezony zanechal programu ve WRC2 a začal sbírat zkušenosti s WRC. S Fordem Fiesta RS WRC od M-Sportu jel v Německu, Francii a Španělsku.
Doplní Kubicu na vybraných soutěžích i Protasov?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?