Nováček na Mexiké rally, Robert Kubica, se v dnešní etapě vrátí do soutěže. Včera na předposledním testu, divácké speciálce, poslal auto přes střechu.
Bývalý jezdec Formule 1 byl na skvělém čtvrtém místě, když v úvodním průjezdu diváckou zkouškou v Léonu poslal svoji Fiestu RS WRC týmu M-Sport přes střechu. Auto bylo sice rychle zpátky na kolech, ale poškození v pravé zadní části auta a fakt, že Polák neprojel první RZ, ho donutilo odstoupit.
"S naší jízdou jsem byl opravdu spokojený. Měli jsme našlápnuté na velmi dobrý výsledek, takže je opravdu velké zklamání zakončit den tímto způsobem. Neriskovali jsme, jeli jsme jen vlastní tempo a podle našeho plánu," říká Robert Kubica, který s Volvem havaroval již během seznamovacích jízd.
Už vloni zaujal Robert svoji rychlostí na šotolině
"Hodně jsme se toho během prvního dne naučili a naše rychlost se zlepšovala. I proto mě velmi mrzí, že jsme takto dopadli." V sobotu bude jezdec pokračovat, po první etapě je 9.: "Do cíle je ještě dlouhá cesta. Našim cílem je získat co možná nejvíc zkušeností. V tom budeme v sobotu pokračovat."
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?