Rally Mexiko pro Roberta Kubicu nezačala právě dobře. Během seznamovacích jízd se Polák srazil s jiným autem.
Nehoda se stala ve středu, kdy Robert Kubica trénoval na nadcházející Rally Mexiko. Jeho testovací auto, Volvo S60, bylo v oblasti zadních dveří tak poškozeno, že Robert musel přesednou do náhradního. "Stalo se to na úzké cestě, když jsem přejel jeden horizont a najížděl do jedné ze zatáček. Ještě jsem se snažil vyhnout se tomu autu, ale to místo bylo až moc úzké. Pohon všech čtyř kol byl zničen a měli jsme jen přední. Museli jsme tedy vyměnit auto a vrátit se k sériovému. Navíc tu byly problémy se zavěšením a později jsem na 40 km zkoušce bojoval s vypadávajícím posilovačem řízení," říká Robert Kubica.
Možná si říkáte, proč M-Sport používá jako testovací auta právě Volva a ne Fordy. Je to z důvodu, že Volvo bylo až do nedávna součástí koncernu Ford a jako jediná značka koncernu měli Švédové vůz vhodný právě pro toto použití. Byl jím právě model S60 AWD s pětiválcovým turbomotorem o obsahu 2,4l.
M-Sport (tehdy jako tovární tým Fordu) kolem roku 2000 používal jako tréninková auta Escorty, se kterými tehdy ve skupině A i závodil. Pak se ale změnila pravidla a s nástupem éry Focusu WRC musela být vybrána i nová tréninková auta. Podle pravidel se muselo jednat o silniční auto, jenže u Fordu tehdy neměli žádnou čtyřkolku, a tak se Wilson musel podívat i v jiných firmách koncernu a měl to štěstí, že u Volva právě model S60 AWD vyvíjeli.
Šéf M-Sportu tedy koncem roku 2000 vyrazil do Švédska, kde otestoval prototyp tohoto vozu a hned jich 6 objednal, vozy do britské Cumbrie dorazily v roce 2001. Na vozech musely být provedeny úpravy - došlo k posílení zavěšení; zvýšení podlahy, která byla navíc posílena v rámci ochrany před proražení kamenem. Vnitřek byl také výrazně modifikován, byly vymontovány autoradia i klimatizace, změny se týkaly také volantu, který byl vyměněn za jiný bez klaksonu a airbagu. Do vozů musely být instalovány také ochranné klece.
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?