Rally Mexiko pro Roberta Kubicu nezačala právě dobře. Během seznamovacích jízd se Polák srazil s jiným autem.
Nehoda se stala ve středu, kdy Robert Kubica trénoval na nadcházející Rally Mexiko. Jeho testovací auto, Volvo S60, bylo v oblasti zadních dveří tak poškozeno, že Robert musel přesednou do náhradního. "Stalo se to na úzké cestě, když jsem přejel jeden horizont a najížděl do jedné ze zatáček. Ještě jsem se snažil vyhnout se tomu autu, ale to místo bylo až moc úzké. Pohon všech čtyř kol byl zničen a měli jsme jen přední. Museli jsme tedy vyměnit auto a vrátit se k sériovému. Navíc tu byly problémy se zavěšením a později jsem na 40 km zkoušce bojoval s vypadávajícím posilovačem řízení," říká Robert Kubica.
Možná si říkáte, proč M-Sport používá jako testovací auta právě Volva a ne Fordy. Je to z důvodu, že Volvo bylo až do nedávna součástí koncernu Ford a jako jediná značka koncernu měli Švédové vůz vhodný právě pro toto použití. Byl jím právě model S60 AWD s pětiválcovým turbomotorem o obsahu 2,4l.
M-Sport (tehdy jako tovární tým Fordu) kolem roku 2000 používal jako tréninková auta Escorty, se kterými tehdy ve skupině A i závodil. Pak se ale změnila pravidla a s nástupem éry Focusu WRC musela být vybrána i nová tréninková auta. Podle pravidel se muselo jednat o silniční auto, jenže u Fordu tehdy neměli žádnou čtyřkolku, a tak se Wilson musel podívat i v jiných firmách koncernu a měl to štěstí, že u Volva právě model S60 AWD vyvíjeli.
Šéf M-Sportu tedy koncem roku 2000 vyrazil do Švédska, kde otestoval prototyp tohoto vozu a hned jich 6 objednal, vozy do britské Cumbrie dorazily v roce 2001. Na vozech musely být provedeny úpravy - došlo k posílení zavěšení; zvýšení podlahy, která byla navíc posílena v rámci ochrany před proražení kamenem. Vnitřek byl také výrazně modifikován, byly vymontovány autoradia i klimatizace, změny se týkaly také volantu, který byl vyměněn za jiný bez klaksonu a airbagu. Do vozů musely být instalovány také ochranné klece.
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?