Bývalý mistr Evropy a Itálie, Giandomenico Basso, se vrací do IRC. Zde již v minulosti jezdil. Letos se představí s omezeným programem ve voze Ford Fiesta S2000. První soutěží bude Tour de Corse.
38letý Ital podepsal smlouvu s týmem A-Style. Zatím společně s týmem hledají další sponzory, kteří by podpořili jeho starty v IRC. Kromě Tour de Corse má zatím jezdec peníze na start na Rally Sanremo a Rally Sanmarino.
Giandomenico Basso vyhrál 4 soutěže IRC. Většinu své kariéry v tomto šampionátu absolvoval za volantem Abartu, objevil se také s Peugeotem nebo Protonem. Teď ho čeká nová výzva: Ford Fiesta S2000.
"Fiesta pro mě bude absolutně novým autem. Už se nemohu dočkat, až si vůz vyzkouším, snad to bude co nejdřív. Mým cílem je spolupracovat s týmem na tom, abychom byli schopni bojovat s lidmi na čele soutěží. Je to sice ambiciózní cíl, ale přesně proto jsme zde," říká Basso.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.