Po dvou letech v MS v automobilových soutěžích se vrací Fin, Kimi Räikkönen, do F1. "Iceman", jak zněla Kimiho přezdívka v F1, podepsal pro sezonu 2012 a 2013 týmu Lotus Renault.
Dva roky vydržel Kimi Räikkönen v rally, teď už vedou jeho kroky opět směr F1. Fin se totiž včera domluvil na dvouleté spolupráci s týmem Lotus Renault.
MS v rally tím ztrácí jedno z prominentních jmen, které s sebou od svého příchodu v roce 2010 přivedlo spoustu fanoušků. I když se totik vytoužený úspěch nedostavil, hodnotí dva roky v MS mlčenlivý Fin jako poučnou část své kariéry. Jenže letos v druhé polovině ztratil Kimi očividně motivaci závodit.
To bylo například poznat z neúčastí na Australské rally, do které byl Kimi původně přihlášen. To vyústilo ve vyloučení týmu "Ice 1 Racing" z hodnocení MS.
Kimi odjel v MS celkem 21 soutěží, 14 dokončil, získal 59 bodů, vyhrál jednu RZ a jeho nejlepším výsledkem bylo 5. místo z Turecka 2010.
Tip: přečtěte si také rozhovor s Kimim Räikkönenem, ve kterém popisuje, proč se vrátil do F1, a nebo oficiální prohlášení týmu Lotus Renault ke Kimiho příchodu.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?