V Austrálii mají posádky za sebou dva průjezdy divácké rychlostní zkoušky a my vám v této chvíli přinášíme dojmy jezdců z asfaltového klouzání na šotolinových pneumatikách.
Sebastien Ogier: "V prvním průjezdu to trochu víc klouzalo. Druhý byl v pohodě. Už se těším na celý víkend,".Sebastien Loeb: "Je to nezvyklé a velmi těžké jet rychle na asfaltu s šotolinovými pneumatikami. Ale šlo to celkem dobře,".Dani Sordo: "Docela to šlo, sice jsme trochu obrousili pneumatiky, ale to je v pohodě. Už se těším na zítřek,".Jari-Matti Latvala: "Bylo to trochu záludné, ale žádné zásadní chyby jsme neudělali a bavili jsme jízdou ve smyku diváky. Jsme v pohodě,".Mikko Hirvonen: "Jsem spokojený. Asfaltovou část máme za sebou a zítra začneme na ostro,".Armindo Araujo: "První průjezd byl v pohodě, druhý už se nám tak nepovedl, ale jinak bez problémů,".Bernardo Sousa: "Bylo to strašně zábavné a zárověň zrádné musíte být obezřetný. Užíval jsem si auto a jel hodně pro lidi,".Martin Prokop: "My jsme si to užívali, máme asfalt rádi. Bylo hlavní zůstat na asfaltu. Neměli jsme žádný problém,".
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.