Volkswagen se vrátí do Intercontinental Rally Challenge, když tým Rene Georges Rally Sport připravuje Polo Super 2000 pro vycházející hvězdu Juliena Maurina.
Francouzský jezdec, který vůz testoval již dříve v Belgii na asfaltu, by se měl v nejbližší době zúčastnit ještě jednoho testu v jeho rodné Francii před plánovanou Sata Rally Azores, která se pojede od 7. do 9. května. Jack de Keizjer, týmový koordinátor belgického týmu, říká: „Jsem šťastný, že mohu oznámit, že se Volkswagen vrací do IRC s mladým Francouzem Julienem Maurinem.“Maurin, který odstoupil z lednové Rally Monte Carlo, když měl jeho Fiat Grande Punto týmu Astra Racing mechanický problém. Jezdec tedy teď pojede s poslední evolucí Volkswagenu Polo, jeho program čítá šest startů. Rakouský jezdec Andreas Waldherr by mohl jet s druhým Polem týmu Rene Georges Rally Sport. Maurin se zúčastní šesti závodů IRC, budou jimi Azory, Belgie (Ypres), Madeira, Česká Republika (Barum Rally Zlín), Španělsko (Astrurias) a Itálie (Sanremo).
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.