Evgeny Novikov připustil, že byl potěšen, když se dostal do cíle ve svém prvním závodu s Citroën Junior Teamem. Nakonec na Rally Norway obsadil dvanáctou příčku.
V Citroën Junior týmu jel na zahajovacím podniku sezony (Rally Ireland) Chris Atkinson. Na druhém závodu sezony se dostalo na mladého Rusa. Novikov, který má jen 18 let, jel poprvé s vozem C4 WRC.Jeho první start se samozřejmě neobešel bez problémů, měl špatné nastavení zavěšení a sporně nastavenou převodovku během druhého dne. I tak byl schopný zajíždět časy kolem TOP 10, když byl v cíly klasifikován na 12. místě.
Novikov doletěl do cíle Norské rally
„Citroën C4 WRC je dost konkurenceschopné auto. Musím se s ním ještě více sžít a porozumět si s brzdami a se sílou motoru. Pro nás to byl životní výsledek, dostat se do cíle rally. Ačkoliv jsme měli nějaké problémy, byla to pozitivní zkušenost a moje první zážitky s vozem WRC. Hodně jsme se toho naučili a už se nemůžu dočkat Kypru!,“ září Novikov.Evgeny byl dokonce schopný bojovat se svým kolegou Conradem Rautenbachem, přestože pro Jihoafričana nakonec soutěž neskočila slavně, když musel odstoupit.
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.