Celý víkend naháněl Loeba, avšak marně. Mikko Hirvonen jel na doraz svých sil i možností Focuse, ale v cíli mu chybělo deset vteřin.
"Nevyhráli jsme, tak že je jasné, že jsem zklamaný. Ale na druhou stranu jsem také rád, že je to za námi. Je to svým způsobem zázrak, že jsme ani já, ani Sebastien nevylítli mimo trať nebo nepřejeli křižovatku. Když jedete na hranici možností, je to neuvěřitelné. Celou rally jsem ztratil včera, protože jsem nebyl schopen Sebastienovu tempu. Není to výsledek, který jsem si představoval, ale jsem rád za ten souboj, který byl místy až neuvěřitelně zábavný," řekl Hirvonen po skončení Norské rally.
Kromě motivace vyhrát, měl ještě jeden důvod, aby uspěl: "Můj syn, kterému je tři a půl roku, si hraje s modelem Sebasitenova auta a říká: "Tady je Sebastien, je velmi těžké porazit Sebastiena…". Bude si myslet, že je to nemožné, pokud se o to nepokusím," uzavírá Hirvonen. Další možnost pokusit se o to bude mít na Kypru, kde se pojede další díl seriálu.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?