Mikko Hirvonen začal sezonu solidním třetím místem. Teď ho ale čeká téměř domácí rally, kde navíc obhajuje vítězství, tak že v Norsku bude právě on favoritem číslo jedna.
Osmadvacetiletý Fin bude letos opět stíhat Loeba a nyní, po vítězném triumfu svého konkurenta v Irsku, přichází řada na něj. "Získal jsem solidní počet bodů a už se opět těším na podmínky, ve kterých bude opravdová zábava. Irsko byl totiž velmi náročný start do sezony, jelikož všude hustě pršelo. V Norsku se ale naproti tomu cítím opravdu dobře, protože vím, že Focus je v těchto podmínkách naprosto excelentní," řekl Hirvonen.
K triumfu by mu měl pomoci i nový typ pneumatik se sedmimilimetrovými hřeby od Pirelli – Settozero. Poprvé si nové obutí vyzkoušel v prosinci a byl nadšen. "Nové pneumatiky se zatím zdají, že jsou až neuvěřitelně stabilní a dá se s nimi brzdit mnohem lépe než dřív. Hodně podstatnou roli sehraje samotný start, tak že doufám, že nás nové obutí podrží," zakončuje Hirvonen.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.