Nesmírně těžké klimatické podmínky, i tak by se dala charakterizovat první rally sezóny 2009 v Irsku. Mikko Hirvonen se stal na asfaltu opět nejlepším ze "zbytku" světa, když obsadil zbývající pozici na stupních vítězů.
Tým byl s výsledkem celkem spokojen, protože Mikko získal vlastně nejlepší možnou pozici. Fin má však smíšené pocity. "Pochopitelně, vždy doufám v lepší výsledek. Všichni ale moc dobře víme, že porazit tovární posádky Citroënu na asfaltu bude velmi obtížné. Nakonec jsem vlastně rád za těch šest bodů, je to dobrý start do nového roku," přiznává Mikko.
"Po páteční etapě jsem ale doufal v možný souboj s Danim. Po menších problémech ale nebylo co řešit. Přestože poté už byl vůz v pořádku, nebyl jsem schopen stáhnout náskok Daniho. Dokázal jsem se ho zezačátku držet a vytvrožit na něj tlak, ale poté mě problémy s posilovačem řízení připravily o veškeré šance," uznává marnost svého snažení Hirvonen.
"Předpokládali jsme, že zde bude hodně drsný asfat. Nakonec jsme měli na trati spoustu vody. Bylo by lepší jet zde na slickách. Pršelo mnohem víc, než jsme předpokládali. Do konce nám ovšem chybí stále mnoho soutěží, a tak věřím v souboj o titul."
Další soutěž se uskuteční v Norsku. Mikko k ní dodává: "To je rally, kterou mám opravdu rád. Když bude dost sněhu, tak uvidíme krásnou soutěž." Hirvonen by právě zde chtěl vítězstvím posílit svoje postavení v šampionátu. Podaří se mu to?
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.