Známý rakouský jezdec Manfred Stohl kritizuje S2000+. Tedy vozy nahrazující WRCčka.
FIA před nedávnem vyhlásila, že speciály WRC nahradí od roku 2011 speciály vycházející s dnešních vozů S2000. a to tak, že stávající atmosferické motory S2000 budou osazeny kitem s turbem.
"Není jednoduché osadit stávající vozy turbem a udělat aerodynamicí paket. Důležitý je také přenos síly motoru na kola. A v tom vidí problém," komentuje Stohl.
"Max Mosley, prezident FIA také prohlásil, že místo WRC také možná budou jen S2000. Podle mých zkušeností je S2000 něco mezi vozem třídy N4 a vozem S1600, když S2000 má malý kroutící moment. Pokud má nějaké auto jezdit místo WRC tak jedině s turbem a nebo prostě WRC zůstane WRC, jiná další alternativa není," dokončuje povídání Stohl.
Je třeba dodat, že změny kritizuje i Sebastien Loeb.
Ilustrační foto: Martin Trdla, Rallyzone.cz
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?