Současný moderní automobil je úplně něco jiného než moderní automobil minulého století. Co se tím myslí?
Současný moderní automobil je úplně něco jiného než moderní automobil minulého století. Co se tím myslí?
Znamená to, že automobil kromě toho, že dobře jezdí, musí umět spoustu jiných věcí a funkcí. Dnešní moderní automobil je doslova nabit elektronikou, která řídí chod motoru, nastavení podvozku, aktivně zasahuje do brzdění vozidla, čte značky, udržuje při jízdě vozidlo v pruzích, popřípadě ho sama řídí i v zatáčkách, vede řidiče ke zvolenému cíli a vyhýbá se při tom zácpám, ale kromě toho musí poskytnout ještě další služby.
Dnešní moderní automobil je totiž jezdící kancelář, pojízdná pracovna a zasedací síň, ve které se konají porady, sjednávají schůzky, popřípadě se vedou i telekonference. Tyto služby požadují nejenom firemní zákazníci, ale v hojném rozsahu taktéž soukromá klientela.
Značka vítězící u zákazníků svou světově známou uživatelskou vstřícností a ekologickým přístupem, tedy Toyota, se rozhodla učinit tyto dodatečné služby ještě širší a hlavně je ustanovila součástí své nabídky a především strategie.
Pro tento účel se rozhodla vytvořit novou značku KINTO, která bude nabízet pronájem, sdílení a spolujízdu vozů a všechny dostupné služby související s touto činností.
- Používání odlišné a specifické značky s cílem oslovit nové kategorie uživatelů služeb mobility, od jednotlivců po firemní zákazníky, stejně tak jako města;
- Zvýšení podílu na trhu služeb pronájmu vozidel s kompletním servisem, zahrnujících poskytování vozidel různých značek formou ‚vše v jednom‘, a to firemním i privátním zákazníkům;
- Využívání přidané hodnoty dat a konektivity vozidel za účelem vývoje a uvádění služeb, jako jsou např. sdílení automobilů, spolujízda nebo služby poskytované formou předplatného;
- Příprava na začleňování budoucích vyspělých technologií autonomního řízení za účelem tržního testování automatizované dopravy ve formě ‚mobilita jako služba‘ (MaaS), např. s využitím koncepčních vozidel e-Palette, aktuálně vyvíjených na celosvětové úrovni.
Slovní podoba KINTO, nové značky, je odvozena od japonského slova Kintoun (letící dešťový oblak, poskytující ‚dopravu na vyžádání‘ slavné kreslené postavičce v Japonsku). KINTO chce být podobně jako Kintoun k dispozici vždy, když zákazník hledá snadný a chytrý způsob cestování, kdykoli a kdekoli.
Služby s označením KINTO se budou na jednotlivých trzích zavádět podle životaschopnosti a udržitelnosti obchodních případů. Na evropských trzích se jako první objeví následující služby:
KINTO One: nabídka služeb pronájmu s kompletním servisem pro jednoduché používání vozidla, zahrnující samotné vozidlo, servis a pojištění v jedné měsíční splátce.
KINTO Share: služba sdílení automobilů vycházející ze široké modelové řady hybridních vozidel dostupných na základě samoobslužné koncepce, bez provozních nákladů. Stávající služba sdílení automobilů Yuko, kterou Toyota momentálně poskytuje v několika evropských městech.
KINTO Join: spolujízda s cílem propojit zaměstnance, kteří chtějí sdílet vozidla v rámci každodenního dojíždění do práce, přinášející výhody zaměstnancům a firmám, které tak mohou snižovat své emise CO2.
KINTO Flex: pronájem vozidel na bázi předplatného, nabízející vyšší flexibilitu a špičkové uživatelské zkušenosti.
Nezbývá než se těšit na postupné zavádění vybraných služeb i v České republice. Bude to další krok ke zvýšení obliby značky TOYOTA u českých řidičů.
Zdroj: Toyota
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?