James May je sice nejčastěji označovaný jako „kapitán šnek," pravidelní diváci Grand Tour a Top Gear ale nejspíš vědí, že rychlost není jeho jediný problémem. Občas má totiž i problémy s orientací a tak není divu, že se kolikrát ztratil nejen na různých výpravách, ale také i při jízdě po okruhu. Vůbec největší kus ostudy si však uřízl v začátcích své kariéry v Top Gearu.
Jak se slavný moderátor svěřil v rozhovoru pro motoristickou sociální síť DriveTribe, jejímž je spoluvlastníkem, v začátcích natáčení pro Top Gear se mu podařilo ztratit Range Rover s kamerou a místo toho se vydal za nic netušící rodinkou, kterou následoval až na příjezdovou cestu k jejich farmě.
Celý příběh přitom začal poměrně nevinně. Kdykoliv se Clarkson, Hammond nebo May vydají natáčet do terénu, mají s sebou štáb ve vozidlech typu Range Rover nebo Land Rover Discovery. Před každým moderátorem přitom jede jeden vůz s kamerou, který se nedá s ničím zaměnit - ze zadního okénka totiž vyčnívá objektiv, který připomíná bazuku.
Pokud se ale štáb vydává na delší cestu, kameramani si obvykle zadní okénko zavřou, aby byli chránění před větrem a výfukovými zplodinami. A v ten moment je auto se štábem k nerozeznání od jakéhokoliv jiného Range Roveru / Land Roveru Discovery.
A právě na to James May doplatil, neboť během jednoho z přesunů se mu podařilo ztratit své auto s kamerou a místo toho se pověsil za zcela jiný vůz. Po delší jízdě se pak najednou ocitl kdesi na venkově a překvapeně sledoval, že se po příjezdové cestě blíží k jakési farmě. Jak přitom sám přiznal, neměl nejmenší tušení, že by se mělo na podobné lokaci natáčet.
Zanedlouho však modrý Range Rover zastavil a místo štábu z něj vystoupila poněkud udivená rodina, která se ho zeptala, co dělá na jejich příjezdové cestě. V ten moment si May uvědomil svou chybu a pustil se do vysvětlování, které však prý nebylo příliš důvěryhodné. Rodina z Range Roveru totiž Top Gear znala, ale jeho v něm ještě neviděla. May přitom seděl v cizím (redakčním) autě a jeho divoký účes mu na důvěryhodnosti prý také moc nepřidával.
James May navíc s úsměvem dodává, že jelikož se incident stal na venkově, může být rád, že vyvázl živý a zdravý.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.