Pokud jste se rozhodli, že budete hledat novou lásku svého života na internetové seznamce, máme pro vás zajímavý tip na výběr vozu. Jak totiž ukázal průzkum jedné zámořské on-line seznamky, tradiční fotky naleštěných sporťáků na profilu už totiž dneska tolik netáhnou. Do módy se místo nich dostaly vozy značky Jeep, které si navíc od ostatních udržují solidní odstup.
Na zajímavou studii realizovanou provozovateli zámořské on-line seznamky Zoosk, kterou zpracoval web Askmen.com, upozornilo v posledních dnech hned několik motoristických webů, včetně Car na Driver nebo Motor1. Všechny totiž víceméně překvapilo, jak velký vliv může mít vlastnictví toho správného vozu na počet zpráv, které majitelé profilů odstávají.
Vezměme to ale od začátku. Jak zjistila studie webu Zoosk, která se věnovala analýze mužských i ženských profilů, informace o vlastnictví vozu a jeho fotka v galerii zvyšovala počet příchozích zpráv až o 165 % ve srovnání s profily lidí, kteří vůz nemají a nebo se jeho vlastnictvím nepochlubili.
Vůbec nejvyšší počet zpráv však dostávají majitelé vozů značky Jeep, u kterých se nárůst oproti profilům bez aut vyšplhal až na 234 %. Na druhém místě pak skončili majitelé vozů BMW s o 134 % vyšším počtem obdržených zpráv a na třetím místě jsou majitelé vozů Toyota, kteří se těší z 73 % více zpráv.
Podle Askmen se vyššího počtu zpráv dočkali i lidé, kteří kromě jiného zmínili na svém profilu i vozy značek Nissan, Land Rover, Subaru nebo Mercedes. Naopak nižší počty zpráv obdrželi lidé, kteří se chlubili vlastnictvím vozů značek Honda, Chevrolet, Ferrari, Lexus, Dodge nebo Mazda. Vůbec nejhůře však dopadli lidé, kteří se chlubili vlastnictvím hatchbacků. U nich totiž prý procento přijatých zpráv kleslo o - 15 %.
Podobné výzkumy je však potřeba brát se skutečně velkou dávkou nadhledu. Bavíme se totiž o americké seznamce, neznáme průběh ani hodnocení celé studie a v neposlední řadě: je potřeba mít na paměti, že lidé o sobě v profilech na seznamkách nemusí říci celou pravdu.
Prodej Tesly v Evropě dramaticky klesá – jen minulý měsíc se propadl o polovinu. Za útlumem zájmu nemusí stát jen konkurence, ale i kontroverzní výroky a politická angažovanost samotného Elona Muska, upozorňuje The Guardian.
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?
Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.
Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?
VW představuje nový malý elektromobil ID.1, který nahrazuje model E-Up. S cenovkou kolem 20 000 eur (kolem 510.000 Kč - pozn. redakce) přináší revoluci v cenově dostupné elektromobilitě. Web Auto motor und sport zveřejnil první informace o jeho technologii, designu a plánovaném uvedení na trh.
Naše dlouhodobá recenze pokračuje s hlavní jízdní sekcí. Auto jsme pořádně protáhli v různých prostředích, kde se nová hybridní DS 4 ukázala jako překvapivě všestranné auto. Není však vše zalité sluncem a nějaká ta ale se přeci jen našla. To, že má hezkou spotřebu ve městě či na okresce asi tušíte, ale co na dálnici?