Australané jsou známí pro svou lásku k pick-upům, které nazývají slovem Ute. V nabídce byly i vozy jinde nevídané, jako třeba HSV Maloo, které si dokázalo poradit i s mnohými supersporty. V Austrálii ale vznikl už dávno i jeden unikátní pick-up značky Bentley.
Bentley S1 byl luxusní automobil produkovaný automobilkou Bentley mezi roky 1955 a 1959. Jako všechny Bentley, nabízené mezi roky 1931 a 2004, i model S1 vycházel z vozu Rolls Royce. Nebo přesněji, byl pouze Rolls Roycem s jinou maskou. Poslední vůz obou značek s rámovým podvozkem samozřejmě mířil na nejvyšší segment trhu a jeho kabina nabízela nejvyšší tehdy dostupný luxus.
Tak tomu bylo i u kousku vyrobeného v roce 1956, který si v Londýně pořídil jistý Charles Lloyd-Jones. Po několika letech jej ale odprodal šlechtici Keithu Rousovi, který vůz vzal sebou do Austrálie. Není známo kdy přesně se vůz do Austrálie dostal a jak dlouho tam sloužil svému původnímu účelu, po nějaké době provozu na jižní polokouli však prošel velmi australskou přestavbou.
U karosáře George Williamse z Nového Jižního Walesu totiž S1 přišel o část svojí karosérie za B sloupkem a místo ní se na rám nastěhovala dřevěná ložná plocha. Takzvaný styl woodie byl populární ve 40. - 60. letech v USA, zejména na kombících, luxusní britský pick-up s ním ale vypadá také skvěle, zejména v kombinaci s banánově žlutou barvou zbylé karosérie.
Technika jinak zůstala stejná, pod kapotou je tak šestiválec o objemu 4,9 litru a výkonu 177 koní, který na zadní nápravu přenáší čtyřstupňová automatická převodovka. Původní sedan dokázal vyvinout rychlost až 191 km/h, z nuly na sto se dostal za asi 13 sekund.
V roce 2012 se banánový pick-up Bentley, asi jediný svého druhu, dostal zpět do rodné Británie. A pokud se vám líbí, máte teď jedinečnou šanci si jej pořídit. Do své nabídky jej totiž zařadila aukční síň Silverstone Auctions.
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?