Bentley Continental první generace bylo na první pohled velice elegantní auto, které plnilo svou reprezentativní funkci na jedničku. Jeho jízdní vlastnosti už ale tolik chvály nesklízely a kvůli jeho vysoké hmotnost a jiné neobratnosti by mu přezdívka „tank" určitě nebyla úplně cizí. V Rusku se však rozhodli stvořit z první generace Continentalu GT skutečný tank. A ne jen tak obyčejný - tohle je totiž Bentely Ultratank
Většina šílených kreací z Ruska, na které jsme vás v minulosti upozorňovali, obvykle pochází od kutilů z YouTube kanálu Garage54. Rusko je však velká země a Vlad rozhodně není jediným, kdo dokáže realizovat podobně šílené nápady. Bentley Continental totiž postavili lidé z YouTube kanálu AcademeG.
Tohle jméno vám možná na první dobrou nic neřekne, nicméně v minulosti už jsme o těchto borcích také psali. Ze zdemolovaného BMW X5 M si totiž postavili hodně stylovou buginu, kterou pak pořádně provětrali na místním offroadovém polygonu. A jakmile je to přestalo bavit, vyndali z BMW jeho motor o výkonu cca 600 koní a instalovali ho do náklaďáku ZIL-130. Působivé, že?
Jeden z posledních počinů těchto kutilů nám však naprosto vyrazil dech, neboť jejich zpracování tanku Bentley je propracované až k tomu nejmenšímu detailu. Nejedná se o žádnou jednoduchou konverzi, ale poctivou stavbu auta od začátku do konce. Ovšem jen tak je možné, aby stroj stoprocentně fungoval.
Dost už ale řečí okolo. Na videích YouTube kanálu AcademeG můžeme vidět poměrně detailní postup přestavby, která ale ještě nejspíš stále není hotová. Na Instagramu už se však objevilo i video, na kterém se částečně rozpracovaný prototyp šplhá do kopce a projíždí se po louce. A pohled je to věru zajímavý.
Bohužel nemáme příliš mnoho informací technického charakteru, podle webu Autoevolution, který na přestavbu upozornil, by však stroj měl být osazen 6.0 litrovým motorem V12, který poskytuje tak akorát výkonu pro podobný projekt.
Z videa můžeme vidět, že kvůli instalaci pásů muselo Bentley dostat zcela nový podvozek s novou nápravou a chybět nemohou ani speciální gumové pásy. Dokonce i řízení by měla probíhat podobně, jako u tradičního tanku, tedy pomocí přibrzďování pásů. Během krátkého pohledu do interiéru je však vidět, že místo tradičních pák (tzv. rajčáky) má Bentley stále svůj prémiové vyhlížející interiér - a to včetně volantu.
Zobrazit příspěvek na InstagramuПоздравляю всех с Днём Победы, сегодня мы готовим для вас эпичный видос !!!
Technicky už by mohl být projekt dokončen, zbývá však ještě otázka, jak moc se bude vyvíjet jeho vzhled. A to ať už se bavíme o interiéru, nebo exteriéru. V každém případě si však počkáme, až se na YouTube kanálu AcademeG objeví i finální video s již plně dokončeným strojem.
Škoda Superb přichází s hybridním pohonem, který slibuje revoluci v efektivitě a pohodlí. Velkokapacitní baterie a rychlé nabíjení jsou klíčovými prvky, které tuto novinku odlišují od konkurence. Výroba začíná už tento kvartál, a tak brzy zjistíme, zda papírové hodnoty odpovídají realitě.
Mercedes-Benz třídy E stanovil nový standard automobilové bezpečnosti, když byl v roce 2024 oceněn organizací Euro NCAP jako Best Performer za své výjimečné výsledky v bezpečnostních testech, čímž se stal nejbezpečnějším vozem testovaným v uplynulém roce.
Škoda tradičně, jak jsou už roky zákazníci české automobilky zvyklí, klade důraz na funkčnost a pohodlí, což potvrzuje i nový model Elroq. Velkorysý prostor, chytré úložné prvky a promyšlené detaily zavazadlového prostoru usnadňují každodenní život a zvyšují komfort užívání vozu.
Audi koncem roku 2024 zahájilo předprodej zcela nové plně elektrické řady A6 e-tron, která přichází na platformě PPE. Nabízí se ve dvou karosářských variantách – Sportback a Avant – a čtyřech verzích pohonu. Základní model začíná na ceně 1 659 900 Kč. Nové Audi A6 e-tron překvapuje dlouhým dojezdem až 756 km na jedno nabití a rychlým nabíjením. Tato modelová řada nastavuje nové standardy v oblasti elektromobility.
Prodeje elektromobilů v Evropě klesají, a Evropská unie proto zvažuje přímou podporu jejich nákupu. Místopředsedkyně Evropské komise Teresa Riberová na Světovém ekonomickém fóru v Davosu oznámila, že jednou z možných cest, jak podpořit ekologickou dopravu, je zavedení dotací. Tento záměr už získal podporu Německa, které v elektromobilitě vidí klíč k plnění klimatických cílů.
Donald Trump se rozhodl zaměřit na podporu spalovacích motorů, což může znamenat zásadní změnu pro elektromobilitu v USA. Jeho iniciativa ruší dotace pro elektrická vozidla a omezení pro klasické vozy, aby spotřebitelé měli „skutečnou svobodu volby“.
Na polských silnicích přibude 43 nových úsekových měření rychlosti, včetně obchvatu Vratislavi, kde radní usilují o rozšíření plánu. Řeší tím problém nelegálních závodů, hluku a překračování rychlosti. Má tento krok potenciál zvýšit bezpečnost, nebo jde o další administrativní zátěž?
Motorsport je fascinující svět plný adrenalinu, technických inovací a neuvěřitelných výkonů. Pokud jste ho dosud neobjevili, tady je deset důvodů, proč stojí za to stát se fanouškem této úžasné disciplíny.
Členské státy Evropské unie definitivně schválily zavedení dodatečných cel až do výše 45 % na elektromobily dovážené z Číny, navzdory silnému odporu Německa a několika dalších zemí. Evropská komise (EK) o hlasování informovala na svém webu.
V roce 2025 vyprší platnost řidičského průkazu 661 088 šoférům. Ti si mohou zažádat o prodloužení jednoduše on-line, přičemž současná legislativa vyžaduje fyzické vyzvednutí nového dokladu na úřadě. Ministerstvo dopravy však plánuje zrušit i tuto povinnost, například zavedením výdejních boxů nebo doručením na výdejní místa.
Není jezdec, který by nechtěl startovat na podniku mistrovství světa. Věroslavu Cvrčkovi se tento sen splnil až při druhém ročníku Central European rally. Neskutečný zážitek i dojmy rezonují ve „Cvrndovi“ i nyní, dlouho od závodu.
Do dalšího dlouhodobého testu jsme si vybrali křížence, který kombinuje prvky prémiového hatchbacku a crossoveru s novým full-hybridním pohonem. Ten slibuje nízkou spotřebu a zároveň lepší všestrannost, než nabízí plně elektrické vozy. I přes spřízněnost se značkou Citroen, respektive koncernem Stellantis si však DS jde svou vlastní cestou. Dokáže konkurovat prémiovým rivalům od Audi, Mercedesu či Lexusu?