Styl nazývaný automobilkami SUV kupé se v Číně poslední dobou stal hitem a podobné vozy připravuje snad každá tamní automobilka. Nejnovějším přírůstkem je hranatý vůz od menšího výrobce Changfeng, který si zřejmě vzal inspiraci u slavnějšího automobilu.
Changfeng motors je menší čínský výrobce, který začínal montáží licencovaných verzí Mitsubishi Pajero pod vlastní značkou. Ty mířily z velké části vládním agenturám a také armádě, po odkoupení Changfengu automobilkou GAC však nastaly výrazné změny v nabídce. Dnes Changfeng nabízí pod značkou Liebao, do angličtiny překládané trochu podivně jako Leopaard, vedle starého Pajera druhé generace i řadu docela pohledných SUV a pick-upů.
Nejnovějším přírůstkem bude SUV kupé, které se do nabídky snaží zařadit snad každá čínská automobilka. Leopaard se lehce inspiroval u Lamborghini Urus, zejména zepředu tak nové čínské SUV zaujme podobně hranatou stylizací. Nejde však o vyloženou kopii, což dokazuje i pohled na zbytek vozu. Zejména linie bočních oken je naprosto odlišná, třetí okno se táhne až po úplný okraj D sloupku. Také na zádi proběhla jen lehká inspirace, z čehož vznikla zajímavá kombinace světel ve tvaru C a mohutného spoileru pod zadním oknem.
Interiér by překvapivě mohl připomenout spíše moderní Peugeoty, zejména klavírem ovládajícím displej infotainmentu na středovém panelu. Velmi podobný je také tvar voliče jízdních režimů, volant i poloha přístrojového štítu jsou však už tradiční.
Pod kapotou budou pravděpodobně pracovat nepříliš výkone benzínové jednotky o objemu 1,5 litru a 2,0 litru, které Leopaard montuje do všech svých spalovacích modelů. Vzhledem k tlaku na elektrifikaci, kvůli kterému už i malá automobilka jako Leopaard začala montovat elektrický pohon do svých SUV, se nějaké formy elelktrifikace nejspíše dočká i nové kupé.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.