Ačkoliv produkce elektromobilů Tesla běží svižným tempem, automobilka stále řeší problémy s jejich doručováním. A protože se blíží konec prvního čtvrtletí, snaží se vymyslet nejrůznější způsoby, jak počet zákazníkům dodaných elektromobilů navýšit. A tentokrát se obrací i na dobrovolníky mezi zaměstnanci.
Zatímco první polovina roku 2018 se nesla hlavně ve znamení navyšování produkce Modelu 3, druhá polovina ukázala na nedostatky v logistice a doručování hotových vozidel zákazníkům. Elon Musk dokonce v listopadu prohlašoval, že Tesla koupila několik společností provozujících tahače, aby doručování urychlila.
A zatímco konec roku 2018 byl pro Teslu úspěšným jak finančně tak v počtu doručených automobilů, první čtvrtletí roku 2019 už by tak veselé být nemuselo, jak předpověděla sama automobilka. Lví podíl na tom má mít i rostoucí počet vozidel, která mají být doručena do Evropy a Číny, což se nejspíš podepíše na počtu vozidel doručených na území Severní Ameriky.
Tesla se však nevzdává a hledá i dobrovolníky mezi svými zaměstnanci, kteří by mohli pomoci počet doručených elektromobilů navýšit. Jak s odkazem na Business Insider uvedl web Carscoops, starší viceprezident Tesly Sanjay Shah měl rozeslat dopis šéfům všech odděleních napříč automobilkou, ve kterém je vyzývá k hledání dobrovolníků pro doručování vozidel před koncem čtvrtletí.
V dopise mělo mimo jiné stát: „Potřebujeme vaši pomoc, abychom dosáhli vyššího úspěchu v získávání dobrovolníků. V dalších 15 dnech musíme dodat více než 30 000 vozidel."
O zaměstnancích Tesly je však známo, že jsou k automobilce velmi loajální a tak by s jejich verbováním neměl být problém. Jeden ze zaměstnanců dokonce pro Business Insider vypověděl, že jednomu ze zákazníků vezl automobil 3 hodiny. Pak si objednal Uber a vrátil se zpět.
„Všichni jsme se přihlásili, protože chceme, aby společnost uspěla. Udělali jsme to pro vlastní jistotu zaměstnání a pro společnost," uvedl zaměstnanec. Tesla pak tyto cesty zaměstnancům proplácí.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?