Hennessey Venom F5 působí na první pohled jako nádherný sportovní vůz, skutečný úžas ale přichází až ve chvíli, kdy nahlédnete do jeho technických parametrů. Pod jeho kapotou se totiž ukrývá motor V8, který by měl nabídnout neuvěřitelných 1600 koní. A v kombinaci s promyšlenou aerodynamikou a nízkou hmotností by tohle auto rádo zaútočilo na titul nejrychlejšího produkčního vozu na světě. Ale kdy?
Společnost Hennessey, která se proslavila především různými extrémními úpravami, již odhalila model Venom F5 na několika akcích, kde pokaždé sklidil úspěch. Dosud však stále nepadlo ani slovo o tom, kdy by měl tento skvost o výkonu 1600 koní pokořit rychlostní hranici 311 mil v hodině, cca 500 km/h, jak přislíbil John Hennessey.
Nové informace o voze samotném, ale i jeho produkci, přinesl až nedávný rozhovor pro Top Gear. Během něj například vyplulo na povrch, že texaská společnost zatím hodlá elektrifikaci ignorovat a i během stavby dalších vozů se chce spoléhat pouze na výkony spalovacích vozů. zkrátka úpravy ve starém stylu.
Zřejmě nejzajímavější část rozhovoru se však točila kolem modelu Venom F5. První prototypy by měly začít vznikat již v červnu a zákazníkům by měly být představeny zhruba v srpnu, na známé motoristické akci Pebble Beach.
Krátce poté by automobilka chtěla začít s rychlostními testy, které by měly probíhat zhruba od září až do konce roku 2019. Na produkce sériových Venom F5 si tak zákazníci nejspíš budou muset počkat až do roku 2020. Již tou dobou bychom ale měli vědět to nejdůležitější: Tedy zda se americký Venom skutečně stane nejrychlejším automobilem světa.
Do té doby se ale může stát mnohé a tak ani tato data nejsou nijak jistá. Konečně však máme alespoň nějaký časový harmonogram, na který netrpělivě čekalo přinejmenším 24 lidí, kteří se již zavázali ke koupi supersportu za 1.6 milionu dolarů (cca 36 mil Kč). Dvanáct jich přitom pochází z USA a 12 ze zbytku světa.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?