PlugVan vytvoří komfortní obytňák z jakékoliv dodávky, stačí naložit a vyrazit

mao / AutoRoad.cz, 29. ledna 2019, 08:49 Google+

Právě probíhající výstava obytných automobilů a karavanů v německém Stuttgartu je jedním z mnoha důkazů, že cestování s obytnými vozy a karavany nabírá v posledních letech na popularitě. A zatímco posledně jsme vás informovali o představení poněkud výstředního obytného kabrioletu, nyní se podíváme na něco výrazně praktičtějšího. Kapsle zvaný PlugVan totiž dokáže udělat komfortní obytný automobil z jakékoliv dodávky - a to bez jakýchkoliv úprav.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
PlugVan

PlugVan | foto: youtube.com

Sdílejte článek

Většina společností na CMT vystavuje buď své přestavěné dodávky, nebo hotové karavany. PlugVan však přišel s poněkud jiným přístupem, díky kterému nemusíte kupovat nový vůz ani karavan. Společnost totiž nabízí speciální "kapsli," kterou můžete jednoduše nasunout do své dodávky, vleku nebo jakéhokoliv jiného dopravního prostředku s větším úložným prostorem.

Podle webových stránek PlugVan by měla instalace probíhat během pěti minut a není ani nijak extrémně náročná. Dokud je karavan mimo dodávku, podpírají ho dva páry posuvných nohou. Jakmile se modul dostane na korbu vašeho vozu, lze nohy zasunout a modul se pohybuje na menších kolečkách. Poté už jen stačí modul zajistit pomocí běžných zajišťovacích ok v dodávce a máte naloženo.

Nemusíte tak investovat do nového vozu a snadno můžete využít například svou pracovní dodávku, případně si vypůjčit obyčejnou dodávku a snadno si ji upravit. Modul je navíc navržen tak, že lze jeho stěny i strop posouvat a díky tomu přizpůsobit pro různě veliké dodávky - vždy tak můžete využít maximální množství dostupného prostoru.

Podle informací webu New Atlas, jehož redaktoři se účastní výstavy CMT a PlugVan si nenechali ujít, měří modul okolo dvou metrů na délku a v jeho interiéru je všechno, co byste od obytného vozu čekali. Prostor Ačkoliv z fotografií a prezentačního videa působí interiér poměrně stísněně, díky šikovně rozmístěnému a nastavitelnému nábytku není problém zde plnohodnotně vařit, jíst ani spát.

Nástavba je vybavena kuchyňkou, které nechybí malý vařič, dřez ani lednice. Místo se našlo i pro dvě nádrže na čistou a špinavou vodu, každá o objemu 43 litrů. Na palubě je i ohřívač vody, ten však funguje pouze po připojení do sítě s napájením 220V. Stolek je šikovně ukryt v jednom z šuplíků a v případě potřeby lze celý modul s kuchyňskou snadno zvednout a uvolnit si tak odkládací prostory.

zdroj: youtube.com

Nechybí spousta šuplíků pro ukládání věcí, vybavení nebo oblečení. Spaní je řešeno pomocí rozkládací postele, která ve složeném stavu připomíná lavici. Po rozložení však vzniká dvoulůžková postel. Komfort na cestách zvyšuje také chytrý systém elektroniky, prostřednictvím kterého se dají ovládat světla, ventilace, atd. V případě zájmu může být vybaven i hlasovým ovládáním Amazon Alexa.

Podle informací New Atlas začíná cena plně vybaveného modulu okolo 22 725 dolarů, tj. cca 511 000 Kč. Pokud se však člověk smíří s jednoduší variantou, dá se s cenou dostat údajně až k částce okolo 6 825 dolarů, tedy cca 153 000 Kč.

zdroj: youtube.com

Výhodou modulu PlugVan oproti tradičním karavanům a obytným dodávkám je však jejich modulárnost, univerzálnost a hlavně přenositelnost. Pokud potřebujete většinu roku auto k práci, necháte modul v garáži. Pokud ale chcete cestovat, jednoduše ho naložíte a vyrazíte. Limitovat vás navíc nebude ani změna vozu. Rozhodně se tedy jedná o zajímavé řešení.

Google+ Vytisknout

Diskuze: PlugVan vytvoří komfortní obytňák z jakékoliv dodávky, stačí naložit a vyrazit

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Audi A7 Sportback

Světovým luxusním vozem roku 2019 se stala Audi A7

Škoda Scala

Škoda Scala přichází na český trh, máte zájem o testovací jízdu?

Bezpečnostní kamery zachytily záhadné vznícení Tesly Model S

Tesla řeší záhadný požár Modelu S, jeho samovznícení zaznamenaly bezpečnostní kamery

Aurus Senat v provedení kabriolet (YouTube/Новости на Первом Канале)

Svět je překvapený z nového ruského Aurusu. Tenhle model nikdo nečekal

Toyota a Kenworth představují další krok k budoucnosti vodíkového pohonu automobilů a tahačů

Toyota přestavěla tahač Kenworth. Pro Teslu starosti, pro Ameriku spása?

Suzuki Carry

Jak jezdí do terénu Japonci? S minidodávkou na podvozku Suzuki Jimny

reklama
reklama

Doporučujeme

Peugeot 508 Active 2.0 BlueHDi 160 S&S EAT8

TEST: Peugeot 508 Active 2.0 BlueHDi 160 S&S EAT8 - Vypadá fantasticky. Prošli…

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Stává se Jawa obětí vlastního úspěchu? Čekací lhůty začínají být problémem

  2. Pick-up GAZon Next je ruskou odpovědí na extrémně populární modely v USA

  3. Čínská kopie Škodovky? Klony Škody pomohly nastartovat čínský průmysl

  4. Jak jezdí do terénu Japonci? S minidodávkou na podvozku Suzuki Jimny

  5. Předpověď vývoje cen benzínu a nafty. Analytici to vidí jasně

  6. V moskevské garáži postavil vlastní Jeep Cherokee. Oleko se povedlo a jezdí dodnes

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud