Minulý týden obletěl svět příběh zdravotníka, který riskoval svůj život, aby pomohl zachránit několik lidských životů. Během evakuace lidí z nemocnice, kterou již ohrožoval jeden z kalifornských požárů, však doslova připekl svůj pick-up Toyota Tundra. Automobilka si však jeho příběhu všimla a za jeho hrdinství mu slíbila stroj nový.
Allyn Pierce je jedním z mnoha lidí, kteří během stále trvajících požárů nehleděli na své bezpečí a riskovali vlastní životy, jen aby pomohli druhým. Pierce, který během požáru přišel o domov i většinu osobních věcí, riskoval svůj život a zničil svůj vůz, když opakovaně pomáhal s evakuací lidí z nemocnice, kterou ohrožoval požár.
Jeho příběh obletěl všechna světová média a dostal se i k manažerům Toyoty, kteří pod jeho příspěvky na sociálních sítích přidali vzkaz „Nemějte obavy o svůj truck, bude nám ctí dát vám nový." A zhruba po týdnu vedle ohořelé Toyoty Tundra skutečně stojí nová, prakticky stejná.
Pro Pierce, který měl svůj vůz upravený a dokonce mu založil vlastní profil na Instagramu, se určitě jedná alespoň o malou útěchu v těchto těžkých časem. Jelikož ho požár připravil o domov, musí nyní bydlet u jednoho ze svých příbuzných. Požár navíc zničil i nemocnici, ve které pracoval, takže je nyní bez práce.
Na jeho podporu však vznikl účet na stránkách GoFundMe, na který lidé během 12 dnů přispěli 28 000 dolarů, tedy cca 640 000 Kč. Původní cíl byl přitom pouze 15 000 dolarů.
Zobrazit příspěvek na InstagramuToday @toyotausa let me see the people that stand behind the logo. There were handshakes, conversations, and hugs. The sincerity and compassion that's been shown by this company was demonstrated all the way down to a human level. The next steps will be made hand in hand with @therockstargarage . They showed what they're about, when they literally showed up in Chico yesterday with supplies for the Fire crews and the National Guard. I couldn't be prouder to be associated with these two🤘🏼 time to get #paradisestrong #rockstargarage #campfire #perfectmarshmellow
Příběhů podobných hrdinů se přitom v zámoří objevuje stále více. Jedním z nedávných je i příběh řidiče školního autobusu, který riskoval život, aby odvezl do bezpečí školní personál a více než 20 studentů.
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?