Američtí policisté mají pověst celkem nesmlouvavých chlapíků, kteří jsou ochotni i kvůli drobnému překročení rychlosti zahájit stíhací jízdu, která by vydala na akční film. V tomto případě však pronásledování řidiče, který jen překročil rychlost, skončilo naprostým fiaskem, zničeným služebním vozem a pro policistu i slušnou ostudou.
Video, které se objevilo na YouTube kanálu Real World Police, sice nemá žádnou úžasnou kvalitu, ovšem důležitý je zde zejména zvuk. Ten totiž celou absurdnost tohoto případu úchvatně dotváří.
Celou situaci sledujeme z pohledu kamery umístěné ve voze příslušníka floridské dálniční policie, který zrovna projíždí po dálnici předepsanou rychlostí okolo 70 mil v hodině. V protějším pruhu si ale všimne řidiče SUV, který uhání rychlostí okolo 90 mil v hodině.
Policista proto zapíná majáky, projíždí přes středový dělící pruh a zahajuje pronásledování. Kvůli řidiči černého SUV, který jel okolo 145 km/h, akceleruje až na cca 225 km/h a v jednom momentě dokonce i předjíždí v odstavném pruhu při rychlosti cca 210 km/h. V ten moment už mu zřejmě dochází absurdnost jeho chování a tak na kameru říká „Rozhodně nedoporučuju dělat to, co jsem právě udělal."
Největší sranda však přijde až za chvíli. Když se konečně dostane za černou Toyotu RAV4, rozhodne se její řidič zastavit na středovém pruhu. Který je ale pokrytý suchou trávou. Ta se tak dostává do kontaktu se spodní částí motoru služebního vozu, který před chvílí uháněl okolo 225 km/h.
„Cítím tady kouř," poznamenává policista předtím, než začne spekulovat o tom, že jeho vůz zřejmě začíná hořet. A bohužel se nemýlí. Ačkoliv vytáhne z vozu hasící přístroj, dlouho se mu nedaří hořící trávu uhasit. Ta je přitom minimálním problémem, neboť mu pomalu začíná hořet i auto.
A protože je ve služebním voze poměrně dost věcí, včetně drahé elektroniky a zásoby munice do služební pistole, nechává řidiče vozu překračujícího rychlost odjet a snaží se zachránit co se dá. Co ze služebního vozu zbylo netušíme, ovšem i kdyby se podařilo požár rychle uhasit, škody nejspíš nebudou malé.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.