Elon Musk má nového zastánce? Světoznámý rapper ho začal hájit před nic netušícími studenty

mao / AutoRoad.cz, 4. října 2018, 10:15 Google+

Známý zpěvák Kanye West se před pár dny vypravil do Detroitu, kde navštívil vysokou školu výtvarných studií. Jeho návštěva probíhala zprvu klidně, zpěvák si prohlížel výtvory studentů a některé z nich dokonce sdílel na svých sociálních sítích. Pak se ale něco zvrtlo a Kanye začal pobíhat po stole, ze kterého začal kázat o Elonu Maskovi a jak by ho lidé „sakra měli nechat být."

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Elon Musk (Wikimedia/Nasa/Public Domain)

Elon Musk (Wikimedia/Nasa/Public Domain) | foto: wikimedia.org

Sdílejte článek

Kanye West se vypravil do Detroitu, kde navštívil renomovanou školu "College for Creative Studies." A jeho návštěva probíhala zprvu klidně, bez větších emocí. Na svém Twitteru dokonce umístil video, na kterém si prohlíží různá díla mladých designérů, kteří evidentně směřují do automobilového průmyslu.

Jenže potom se celá atmosféra návštěvy poněkud změnila, když Kanye West vyskočil na stůl a začal kázat o Elonu Muskovi. Video, které na Twitter umístil jeden ze studentů, zachycuje zpěváka, který chodí po jednom ze stolů a prohlašuje, jak svět potřebuje nové inovace. Tím evidentně narážel na společnosti jako Tesla nebo SpaceX, které Elon Musk vlastní či řídí. Video pak končí slovy „Je mi jedno kdy byl v jeho domě, nechtě toho chlapa sakra bejt."

Kanye tak bezpochyby naráží na nedávnou kauzu, ve které Komise pro kontrolu cenných papírů potrestala Muska za jeho příspěvky na Twitteru týkající se převodu firmy do soukromého vlastnictví. Tyto příspěvky totiž měly být buď klamné, nebo přinejmenším zavádějícím. Výsledkem kauzy byla obří pokuta a také povinnost Muska odstoupit z čela Tesly.

Skandál také rozvířila umělkyně Azealia Banks, která na sociálních sítích vyvěsila několik příspěvků, podle kterých byla v době zveřejní oněch příspěvků na Twitteru v Muskově domě. Ve stejné době se totiž měla připravovat na spolupráci se zpěvačkou Grimes, která v té době s Muskem randila. Banks navíc zmínila, že Musk vyvěsil příspěvky na Twitter pod vlivem omamných látek. A právě na to Kanye West zřejmě reagoval svými slovy o tom, že mu je jedno, kdo byl v Muskově domě.

Proč se Kanye zastával Muska zrovna během této akce je nejasné, ovšem vzájemná úcta mezi oběma výraznými muži vznikla minimálně již v roce 2010, kdy Elon Musk napsal o Kanye Westovi pro magazín Time a jeho seznam 100 nejvlivnějších osobností. 

Svým vystoupením však West jen navazuje na řadu kontroverzních kroků a vyjádření z poslední doby. Nejprve odsunul vydání svého nového alba, poté se na veřejnosti prezentoval ve speciální kšiltovce s Trumpovým heslem „Make America Great Again" a nakonec na Twitteru navrhl zrušení 13. dodatku americké ústavy, který zakazuje otroctví.

Co se samotné školy týče, College for Creative Studies je soukromou uměleckou školou a současně domovem Akademie Henryho Forda. V minulosti na této škole studoval například Ralph Giller, starší viceprezident designu v Chrysleru nebo Joel Piaskowski, ředitel designu ve Fordu.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Elon Musk má nového zastánce? Světoznámý rapper ho začal hájit před nic netušícími studenty

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Skici vozu Škoda Vision iV

Škoda chystá i dostupný malý elektromobil, na jeho vývoji už se pracuje

Top Gear srovnal hybridní Hondu NSX s tradičními ostrými německými sedany

VIDEO: Hybridní japonský sporťák vs. ostré německé sedany? Top Gear uspořádal souboj generací

Areál BMW v Mnichově

Chcete navštívit BMW Museum zdarma? Víme, na kdy si výlet naplánovat

Bugatti La Voiture Noire

Bugatti La Voiture Noire zatím nemá motor ani interiér, dokončeno bude až za 2.5 roku

V březnu 2015 odstartovala současná, třetí generace, která nyní dosáhla mety 500 000 vyrobených vozů. Celkem dosud vzniklo více než 1,25 milionu vozů Škoda Superb všech generací

Škoda již vyrobila 500 000 nových Superbů, tradice modelu sahá až do roku 1934

Porsche Cayenne Coupe

Porsche Cayenne Coupe: Stylové, výkonné a technologiemi nabité SUV

reklama
reklama

Doporučujeme

Koncept Bugatti Megalon

Bugatti jako hybridní SUV? Šéf automobilky se rozpovídal o budoucnosti

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Luxus v ruském stylu? Takhle vypadá vojenský speciál přestavěný na luxusní SUV

  2. Legální podvod? Takto se automobilky snaží využít mezery v zákonech ve svůj prospěch

  3. Volkswagen potichu odhalil nové logo, téměř nikdo si ho ale nevšiml

  4. Nejdražší auto světa byla jen replika? Úchvatné Bugatti usvědčilo video z konce výstavy

  5. Nejvhodnější nové vozy v jednotlivých segmentech vybrala hvězda Top Gear

  6. Nová Škoda Octavia dorazí ještě letos, oslaví tak 60. výročí modelu

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud