V akčních filmech se poslední dobou objevuje vcelku pestrá přehlídka fantastických vynálezů, které doslova lákají k sestavení funkční kopie. A přesně k tomu se odhodlal i tento čínský milovník adrenalinu, který si podle akčního filmu sestavil speciální oblek vybavený kolečky ze skateboardu i kolečkových bruslí a následně se v něm vypravil na dálnici. Místo uznání a potlesku se však dostal zatčení, které mu možná zachránilo život.
Řidičům na dálnici, pravděpodobně tedy spíše na městském kruhu, v severo-západní Číně se před pár dny naskytl skutečně velmi netradiční pohled. V plném provozu totiž mezi jejich automobily kličkoval muž v červeném obleku, který se pohyboval jen těsně nad asfaltem a doslova si koledoval o vážné zranění.
Jednání tohoto evidentního milovníka adrenalinu s velice nízkým pudem sebezáchovy zaujalo i obsluhu kamerového systému, která rychle vyslala na silnici policejní hlídku. Ta muže zadržela a dost možná mu tak zachránila život. Pokud by totiž některý z řidičů přehlédl jeho červený oblek, pravděpodobně by mohl přijít o život.
Na policejní stanici se pak muž pochlubil policistům vlastnoručně vyrobeným oblekem, který byl patrně vytvořen kombinací několika tvrdých plastových chráničů těla, na které vynálezce přimontoval kolečka z kolečkových bruslí a skateboardu. Oblek však nesl i baterie a některá kolečka byla poháněná elektromotory. "Řidič" si tak mohl ovládat rychlost pomocí speciálního ovladače, který měl po celou dobu v ruce.
Jak sám vynálezce přiznal, inspirací se mu stal film CZ12, v Česku uvedený pod názvem Čínský zvěrokruh (2012, ve kterém se po silnici prohání v podobném obleku Jackie Chan. Ovšem zatímco Jackie Chan dostal za svůj film jistě pořádný honorář, tento kreativní vynálezce si vyslechl obvinění z několika přečinů proti čínským dopravním zákonům a z narušování veřejného pořádku.
Na nás však oblek, který si muž svépomocí postavil, skutečně zapůsobil. Již na první pohled je vidět, že tenhle člověk rozhodně věděl, co dělá. Je tak jen obrovská škoda, že si za testovací prostředí vybral právě vytíženou čínskou dálnici. Pokud by oblek vyzkoušel a prezentoval například na pěkné horské okresce, jistě by si vysloužil obdiv z celého světa.
Po delší době se do našeho testu dostala čtvrtá generace Škody Octavia v oblíbené konfiguraci s dvoulitrovým turbodieselem o výkonu 110 kW a automatickou převodovkou DSG. Oproti verzi před modernizací přináší osvěžený design, nové motorizace, lepší infotainment a pár dalších detailů. Je dieselová verze optimální volbou nebo má smysl sáhnout spíše po levnější benzínové variantě 1.5 eTSI s totožným výkonem?
Audi A6 e-tron, čistě elektrická verze, byla loni v létě jedním z nových přírůstků do portfolia, ale to neznamená konec spalovacích motorů. K elektrické variantě se nyní připojuje nový model A6 Avant, který stále využívá tradiční naftové a benzínové motory. I když je vybaven mild-hybridním systémem, stále patří k nejtradičnějším pohonům, které si můžete pořídit v segmentu prémiových vozů.
Škoda Scala je na trhu už několik let a vždy byla mezi svými rivaly tak trochu opomíjenou volbou. Není vnímána tak prestižně, jako třeba Golf a ani není extravagantní jako třeba Peugeot 308, ale přesto bychom si v této kategorii vybrali právě Scalu, proč?
Šéf Škody Auto Klaus Zellmer dnes oznámil zásadní redukci pracovních míst, která postihne zhruba 15 % zaměstnanců automobilky v Česku. To by znamenalo ztrátu téměř 6000 pracovních míst, přičemž největší dopad se očekává na agenturní pracovníky, kteří tvoří asi desetinu celkového počtu. Redukce však zasáhne i kmenové zaměstnance. Uvedl to ekonom Lukáš Kovanda.
Prodej Tesly v Evropě dramaticky klesá – jen minulý měsíc se propadl o polovinu. Za útlumem zájmu nemusí stát jen konkurence, ale i kontroverzní výroky a politická angažovanost samotného Elona Muska, upozorňuje The Guardian.
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?