Justin Bieber je světoznámý zpěvák, který je dobře známý i svou slabostí pro zajímavé automobily. Ty se mu ostatně také staly několikrát osudnými, když za jejich volantem plnil čelní stránky bulvárních magazínů z celého světa. Navzdory jeho kontroverznímu chování se mu však nedá upřít dobrý vkus při výběru.
Důkazem dobrého Bieberova vkusu, alespoň co se automobilů týče, může být seznam exkluzivních strojů, které se objevily v jeho garáži. Nechybí zde totiž například Ferrari 458 Italia v úpravě od Liberty Walk, upravená Audi R8, Porsche 911 Turbo, několik Lamborghini a celá řada dalších zajímavých automobilů.
Tím posledním se pak stalo zcela nové rudé Lamborghini Aventador S, které se v jeho garážích může zařadit vedle jiného Aventadoru, který už Bieber vlastní nějaký ten pátek. Tedy alespoň donedávna vlastnil. Snadným vysvětlením však může být právě ona S verze, která mu zřejmě nemohla ve sbírce chybět.
Ostatně při pohledu na parametry se člověk ničemu nediví, vždyť kdo by něčemu takovému odolal. Klasicky atmosferický 6.5 litrový motor V12 byl totiž naladěn na 740 koní (545 kW) a 690 Nm točivého momentu. Úprav se dočkala i převodovka, systém řízení všech kol, řada designových prvků a samozřejmě i interiér.
Video, které bylo před pár dny umístěno na YouTube kanálu X17onlineVideo, zachycuje Justina Biebera během přebírání nového vozu před luxusním hotelem v kalifornském Laguna Beach. Vůz na místo přivezl speciální náklaďák, který však nechával lidi relativně chladnými.
Hlouček lidí se na místě seběhl až v momentě, kdy se kolem rudého sporťáku začal motat i Bieber oděný do teplákové soupravy. Po pořízení několika fotografií však nasedl do vozu a za burácení dvanáctiválce z místa zmizel.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.