Škoda slaví 100 let republiky neobvyklým rekordem, většího "lva" zatím nikdo nestvořil

Antonín Marek / AutoRoad.cz, 9. června 2018, 10:10 Google+

Škoda Auto se společně s cyklistickým nadšencem Milanem Silným těší ze světového rekordu. Lví stopa dlouhá přes 1900 km, vedoucí po silnicích a cestách České republiky, byla úspěšně zdolána. Od soboty 26. května do čtvrtka 7. června absolvoval cyklistický nadšenec Milan „Forrest“ Silný trať ve tvaru dvouocasého lva. Na cestě se k němu připojilo 150 spolujezdců. Akce tak splnila požadavky oficiálně uznatelného rekordního zápisu – jednak v počtu lidmi ujetých kilometrů a jednak ve velikosti GPS obrazce vyobrazeného v prostředí mapového rozhraní Mapy.cz s tématikou národního symbolu, který ve světě zatím nemá obdoby

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
V mapě České republiky vznikl největší GPS obrazec na světě ve tvaru dvouocasého lva - státního symbolu ČR, vyobrazeného pomocí tras cyklistických tras o celkové délce přes 1900 km.

V mapě České republiky vznikl největší GPS obrazec na světě ve tvaru dvouocasého lva - státního symbolu ČR, vyobrazeného pomocí tras cyklistických tras o celkové délce přes 1900 km. | foto: Škoda Auto

Sdílejte článek

Sté výročí založení Československa zasluhuje speciální pozornost. Škoda Auto se proto jako hrdý cyklistický partner rozhodla dostat nejširší veřejnost do sedel bicyklů a oslavit významný rok české historie radostí z pohybu – a to po velmi nevšední trase. Pomohl jí k tomu Milan „Forrest“ Silný, který celou více než 1900 km dlouhou trať ve tvaru národního znaku absolvoval. Přezdívku „Forrest“ získal z legendární filmové předlohy Forresta Gumpa. Na rozdíl od něj měl ale český „Forrest“ cestu předem vytyčenou a cíl přesně daný. V průměru urazil denně 149 kilometrů s tím, že nejkratší úsek měřil 75 km a nejdelší 190 km.

„Když jsem v loňském roce ujel 1000 kilometrů bez přestávky, hledal jsem něco, čím bych to překonal. Dlouho jsem nemohl na nic přijít, až mě oslovila Škoda Auto s tímto projektem, na který jsem nadšeně kývl. V Česku žije přes 10 milionů lidí, mnozí z nich jsou špičkoví cyklisti. A když osloví zrovna vás, tak se to odmítnout nedá,“ vysvětlil svou motivaci Milan Silný.

V průběhu jízdy se k „Forrestovi“ přidávali jednotliví jezdci nebo rovnou celé rodiny na libovolných úsecích, neboť každý den byl rozčleněn do několika dílčích částí o délce přibližně 20 km. Celkem se připojilo 150 cyklistů. Nejmladšímu účastníkovi byly 2 roky, nejstaršímu pak 75 let. Milan „Forrest“ Silný je však doposud jediným, kdo na bicyklu Lví stopu absolvoval celou. Na řadě míst se setkal s vřelým přijetím – například v Přílepech u Rakovníku pro něj místní připravili grilování, v Poděbradech zase dostal lázeňské oplatky a v Plzni světoznámé pivo. V doprovodu vozu Škoda Octavia vyrazil z pražské Podbaby v sobotu 26. května v 9.00 hodin a na stejném místě svou pouť zakončil ve čtvrtek 7. června v 19.00 hodin. Tam mu také komisař z agentury Dobrý den předal certifikát potvrzující platnost nového rekordu.

Nejen o rekordu a radosti z pohybu však je Lví stopa. V souladu s jedním ze 4 pilířů politiky společenské odpovědnosti myslí Škoda Auto rovněž na handicapované spoluobčany. Mimochodem i pro ně jsou na trati Lví stopy připraveny vhodné úseky. A aby se jich mohlo zapojit ještě více, mladoboleslavská automobilka zajistila ve spolupráci s Kontem Bariéry dvěma dětem speciální kolo handbike, které se pohání rukama. Na tento účel věnovala 150 000 Kč. Prvním, kdo šek na kolo dostal, byl sedmiletý Daniel. Tomu ho předal přímo na trase Milan „Forrest“ Silný. O několik dnů
později byl darován šek na druhý handbike desetileté Monice.

Úvodní část Lví stopy sice patří minulosti, ale její myšlenka žije dál. Unikátní spojení oslav 100. výročí založení republiky, sportovního výkonu a společensky prospěšné aktivity v režii Škoda Auto a jejich partnerů pokračuje, a pokud tomu počasí dovolí, bude trvat až do konce září letošního roku. I nadále je k dispozici všech 100 cyklotras různé obtížnosti, vedoucích kolem zajímavých míst po ČR. Škoda i nadále vyzývá všechny aktivní občany bez ohledu na věk a sportovní kondici, aby se stali součástí připomínky stého výročí založení Československa. Zúčastnit se mohou všichni, od jednotlivců až po firemní nebo zájmové skupiny, s cílem absolvovat jedinou trasu nebo strávit na kole celý den. V polovině září pak budou akce na Lví stopě gradovat firemní štafetou. Skutečným závodem pro 100členná družstva.

Lví stopa | zdroj: youtube.com

Na webu lvistopa.cz bude i nadále zveřejňován obsah týkající se bezpečnosti. V rámci projektu „Bezpečný pátek“ se Škoda Auto zaměřuje nejen na motoristy, ale i na ostatní účastníky silničního provozu včetně cyklistů. Pravidelně bude přinášet rady, tipy a nápady užitečné všem vyznavačům cyklistiky. Právě oni patří na silnicích k těm nejzranitelnějším.

Vytisknout

Diskuze: Škoda slaví 100 let republiky neobvyklým rekordem, většího "lva" zatím nikdo nestvořil

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

on-line prodej

Ojetá auta v zemích V4? Lidé kroutí hlavami

renault kangoo

Radikální názory politiků vůči Rusku Renault nesdílí, hledá řešení

Lexus UX představuje stylový a všestranný městský crossover

Modernizovaný Lexus UX přinese spoustu novinek

e-skútr HECHT

Skútr je skvělý pro práci i zábavu, jeho provoz má ale i druhou stranu mince

Ilustrační foto

Jak vybrat havarijní pojistku?

Honda ZR-V

První zmínky o zcela novém SUV automobilky Honda

Legendy

Už máte vstupenky na Legendy 2022? Můžete si je zakoupit nyní z pohodlí domova

Ferrari 360 Challenge Stradale (Foto:Axion23)

Jaká Ferrari stojí v ostře střežených českých garážích?

Mercedes-Benz T

Mercedes-Benz zahájil prodej nové Třídy T

Ilustrační foto

Plány na úspory k ledu. Stát koupí 700 aut, každé za víc než milion bez DPH

HoppyGo Fiat Ducato

Obliba obytných vozů roste, dovolenou v karavanu zvažuje 30 procent lidí

Ilustrační foto

Autodopravce drtí náklady. Část zvažuje konec

BMW 2 Gran Coupé poprvé přináší koncept čtyřdveřového kupé do segmentu kompaktních vozů

BMW prudce zvýšilo zisk. Prozradilo, co za tím stojí

Rolls Royce Ghost je aktuálně velmi žádaným modelem předevší na trzích v Asii a USA

Do Česka přibyly ojeté skvosty, ale i auta, na která se dívalo přes prsty

Alpine A110S

Alpine otevírá showroom v Praze

reklama

Doporučujeme

Tank LT 38

Československý tankový průmysl? Svět byl v šoku z toho, co nadělil nacistům bez…

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Skútr je skvělý pro práci i zábavu, jeho provoz má ale i druhou stranu mince

  2. Jaká Ferrari stojí v ostře střežených českých garážích?

  3. Plány na úspory k ledu. Stát koupí 700 aut, každé za víc než milion bez DPH

  4. Už máte vstupenky na Legendy 2022? Můžete si je zakoupit nyní z pohodlí domova

  5. Obliba obytných vozů roste, dovolenou v karavanu zvažuje 30 procent lidí

  6. První zmínky o zcela novém SUV automobilky Honda

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud