Navzdory stále modernějším způsobům zabezpečení se rozhodně nedá říci, že by krádeže aut byly na ústupu. Ba naopak. Nález ukradeného automobilu se pak rovná malému zázraku, tedy alespoň pokud nebyl vybaven sledovacím zařízením. Ze světa ale přicházejí zprávy, že i zázraky se občas dějí. Jinak tuhle situaci snad ani nelze nazvat.
Pokud jste se stali obětí zloděje, který si přivlastnil váš automobil, pravděpodobně už jste se s ním rozloučili. Policie je totiž v podobných případech často bezzubá a navzdory velkému úsilí je pravděpodobnost na návrat vozu k majiteli naprosto minimální.
Ve stejné situaci se ocitla i rodina z kalifornského města Venice, které před časem odcizili černou Mazdu CX-5. Na tuhle rodinu se však usmála štěstěna, neboť ukradený automobil se podařilo objevit na hodně nepravděpodobném místě. Celý "těžko uvěřitelný" incident navíc natočil jeden z přihlížejících.
Celé jméno cyklisty na videu jsme sice nepochytili, ovšem mělo by se jednat o jistého Alexe, který během vyjížďky na kole po kalifornském Venice zpozoroval černou Mazdu CX-5, která byla nedávno ukradena jeho manželce.
Vůz stál zablokovaný v zácpě, proto Alex využil své šance, přijel k automobilu a „zablokoval" ho kolem opřeným o nárazník. Řidička vozu neměla kam jet, neboť doprava na silnici vázla. Vystoupila tedy z auta, zatím co šťastný nálezce volal policii. Že nejde jen o nešťastnou shodu pak potvrdilo jednání ženy, která se rozhodla pro trochu toho zdravého běhání a z místa se pokusila utéct.
Tvář ženy zachytil okolo projíždějící svědek, který následně video umístil na Twitter. Žena za volantem ukradeného vozu, kterou televizní stanice ABC 7 nakonec identifikovala jako devětatřicetiletou Ericu Puig, však daleko neutekla. Nedaleko od místa ji totiž zadržel svědek, který ji předal policii, jak uvádí web Jalopnik.
So this just happened. This guy just stopped traffic because he found his wife’s stolen car. The woman driving it ran off. This happened in Venice. If anyone knows how to get this to the authorities please send them this video. pic.twitter.com/U3bWYe7lRU
— Matthew Santoro (@MatthewSantoro) 19. května 2018
Pokud vám tedy ukradli auto, neztrácejte hned naději. Možná bude stačit jen skočit na kolo a párkrát se projet po okolí. Možná bude i zloděj vašeho auta tak hloupý, že se s ním nechá spatřit poblíž místa, kde vám ho ukradl.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.