Toužíte po slavném autě? Na trhu je tahle Impreza WRX z filmu Baby Driver

Upravené Subaru Impreza WRX použité během natáčení filmu Baby Driver
Upravené Subaru Impreza WRX použité během natáčení filmu Baby Driver, foto: Mecum
Antonín Marek , AutoRoad.cz 21. března 2018 08:42 | akt. 21. března 2018 11:07
Sdílej:

Již v létě minulého roku se na internetu objevilo červené Subaru Impreza WRX, které bylo použito při natáčení akčních scén ve filmu Baby Driver. Jednalo se však o jeden z cca 5 kusů, který byl navíc upraven na náhon pouze zadní nápravy. Tentokrát se ale na trh dostalo plnotučné WRX, kterému nechybí vůbec nic. Ba naopak

První Subaru Impreza WRX, které se na trhu objevilo někdy koncem léta minulého roku, sice bylo používáno během natáčení filmu, nicméně kvůli akčním záběrům bylo upraveno na zadokolku. Tentokrát se ale díváme na poctivé WRX s pohonem všech kol a několika výraznými úpravami.

Vůz, který bude dražen společností Mecum Auctions příští měsíc v Houstonu, je jedním z dalších kaskadérských vozů, který si štáb pro natáčení akčních scén patřičně upravil.

V interiéru je tak k vidění vcelku nenápadná páka ruční brzdy vyráběná na CNC stroji, přední diferenciál pochází od společnosti OS Giken, zadní samosvorný diferenciál dodalo Cusco, v motoru běhají kované písty CP a spojka je Exedy „Stage 1". Pokud by vám výpis těchto pojmů byl cizí, pak věřte, že někdo při úpravě nehleděl na ceny a snažil se z auta dostat opravdu maximum schopností a zábavy.

Mimochodem, vozu sice zůstal pohon všech kol, nicméně nejedná se o standardní sériové provedení, ale o variantu ST1, kterou instalovala společnost Allpro Subaru, takže nový majitel si bude moci s vozem dovolit opravdu hodně. Ale snad ho nenapadne vykrádat s ním banky...

Kromě vozu dostane nový majitel i řadu dokumentů, které popisují všechny úpravy a jejich ceny. Skutečné milovníky filmu pak jistě nadchne i výběr záběrů, na kterých se vůz objevil před kamerou.

Společnost Mecum bohužel nesdělila, jaká bude vyvolávací cena, nebo jaká částka se při prodeji očekává. Připomínáme však, že minulý vůz se vydražil za téměř 70 000 dolarů (cca 1 450 000 Kč). Ceny za slavné filmové vozy zkrátka nikdy nebyly nízké.

Stalo se
Novinky ze světa EV
Zeekr 7x

Nový Zeekr 7X: Kladivo na soupeře Tesla model Y, Kia EV5 nebo Audi Q6 e-tron a BMW iX3?

Čínský výrobce Zeekr, vlastněný koncernem Geely, odhalil ceny a specifikace nového elektrického SUV Zeekr 7X pro Austrálii i Evropu. Prémiově laděný elektromobil, který vznikl pod taktovkou evropských vývojářů, míří přímo proti Tesle Model Y, Audi Q6 e-tron či BMW iX3. S dojezdem až 870 km, extrémně rychlým nabíjením a výbavou srovnatelnou s luxusní třídou může výrazně zamíchat kartami v segmentu.

Novinky ze světa EV
Alpine crossover A390

Alpine A390: Francouzská odpověď na elektrické SUV. Tři motory, výkon až 470 koní a dojezd přes 550 km

Francouzská značka Alpine oficiálně představila svůj první elektrický crossover. Novinka s označením A390 navazuje na loňský koncept a zaujme nejen ostře řezaným designem, ale především technikou: pod kapotou má tři elektromotory, až 470 koní a baterii s kapacitou 89 kWh. Do prodeje půjde koncem roku.

Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu. Ale je dobře, že tu je

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.