K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Rolls-Royce "Silver Ghost Collection", luxusní pocta aristokratickým předkům

-mao / AutoRoad.cz, 4. března 2018, 12:00 Google+

Jediný automobil dokázal změnit průběh automobilové historie. Dnes tato legenda zažívá svou novou reinkarnaci. Rolls-Royce Motor Cars hrdě představuje sérii 35 kusů Rolls-Rolls Ghost modelového roku 2018, která vznikla jako pocta původnímu modelu Silver Ghost.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rolls-Royce Silver Ghost Collection

Rolls-Royce Silver Ghost Collection | foto: Rolls-Royce

Sdílejte článek

Rolls-Royce „Silver Ghost Collection“

Automobil Rolls-Royce v dnešní době představuje absolutní luxus, který je prostoupen historií a obestřen vzácností. Automobil kolekce Rolls-Royce Collection Car zosobňuje jedinečný talent týmu Rolls-Royce Bespoke Design, kdy každý kus je sběratelským originálem. Jde o budoucí klasiku, jejímž osudem je zářit na mezinárodních přehlídkách elegance Concours d’Elégance.

Klíčovým prvkům této kolekce byla věnována důkladná pozornost. Odkazy velebící minulost jsou mistrně zakomponovány ručním způsobem do exteriéru a interiéru modelu Ghost a vytvářejí současnou podobu, jež o značce vypovídá stejným způsobem, jako kdysi „Silver Ghost“.

Soška Spirit of Ecstasy z ryzího stříbra, múza doprovázející všechny od roku 1911 vyrobené vozy, odkazuje na průkopnické dědictví předchůdce tohoto automobilu. Speciálně vytvořený punc AX201, registrační značka původního „Silver Ghostu“, bude vyražen Puncovním úřadem ve spodní části každé ze sošek, což je pocta, které se nedostane každému. Společně s puncem AX201, označením kvality a znaku příslušného městského Puncovního úřadu, se zde objeví druhý unikátní punc „RR“, tedy stejnojmenný znak automobilky, který zde slouží jako povinné označení výrobce a dokládá původ tohoto vozu.

Jedinečnost této kolekce představuje samo o sobě černě zlaté lemování spodní části sošky Spirit of Ecstasy. Vyznačuje se kladívkem rozklepaným měděným vykládáním, které je poctou mědi, jež se hojně používala v motorovém prostoru původního „Silver Ghostu“. Tvarovaná, vyklepávaná a texturovaná měď je vyzdobena nově navrženým puncem AX201.

Barva Cassiopeia Silver, komplexní stříbrná barva, která v sobě snoubí jak teplé, tak studené tóny, zaplavuje exteriér modelu Ghost odstínem, v němž se odráží stříbrná barva původního automobilu. Na zakázku vytvořená dekorativní barva, jejíž ruční nanesení má na starosti mistr lakýrník Rolls-Royce a jejíž aplikace zabere osm hodin, je prostoupena jemnými částečkami ryzího stříbra a vyzdvihuje původ této kolekce.

img-responsive

Rolls-Royce Silver Ghost Collection | foto: Rolls-Royce

Přední část vozu modelového roku 2018 je okamžitě rozpoznatelná jako jeden z 35 vozů této kolekce. Černě lakovaná maska chladiče napodobuje charakteristický černý chladič původního „Silver Ghostu“, zatímco kompletně leštěné středy kol s ozdobným nápisem „SILVER GHOST – SINCE 1907“, vyrytým na stříbrném podkladu, jsou odkazem na detaily původního automobilu.

Po otevření od sebe se otevírajících dveří upoutají pozornost akcenty speciálně vyrobené kůže „Forest Green“, která je poctou původnímu čalounění. Nová kůže se stříbřitými prvky se v nabídce Rolls-Royce objevuje vůbec poprvé a nachází se v předních a zadních dveřních panelech. Kromě toho byla na otevřené póry dekorativního dřeva přístrojové desky a dveří nanesena stříbrná barva, reflektující odkaz na skvělé předchůdce tohoto vozu.

Dalším odkazem na „Silver Ghost“ jsou hodiny, které jsou vyvedeny jako stříbrný ingot s vyrytým nápisem „Silver Ghost Since 1907“. Také tyto hodiny jsou ozdobeny charakteristickými puncovními znaky této kolekce. Krytí z ryzího stříbra nabízí dekorativní plochu, která připomíná originální přístroje modelu „Silver Ghost“.

Ozdobné kryty prahů dávají vyrytými slovy „Silver Ghost Collection – One of Thirty-Five“ hrdě najevo, že jde o výjimečný vůz a jeden z pouhých 35 vyrobených kusů. Deštníky Rolls-Royce, umístěné ve dveřích každého vozu, jsou zdobeny stříbrným lemováním a osazeny dřevěnou rukojetí Tudor Oak s otevřenými póry. Její konec je pak ozdoben rytinou, která demonstruje její jedinečný původ.

Středová konzola z programu Bespoke umožňuje cestujícímu uložit své osobní potřeby, což přispívá ke komfortu moderního cestování. K vozu je dodávána i schránka na příslušenství, hodinky a sluneční brýle, spolu s perem „Silver Ghost“ tvarovaným do podoby proudnicového vozu, ladného, moderního a štíhlého.

Jako finální detail, který dotváří celkový dojem a završuje kolekci, bude novému majiteli předán vzácný a sběratelsky hodnotný piknikový koš Silver Ghost Hamper, který navazuje na romantickou představu vrcholu stravování na čerstvém vzduchu a hrdě ukáže kombinaci designu Bespoke s tím nejlepším řemeslným zpracováním.

Rok 2018 je pro Ghost dalším výjimečným rokem

Kromě překrásných prvků z kolekce Bespoke, vyjmenovaných výše, se může „Silver Ghost Collection“ pyšnit také mnoha vylepšeními pro modelový ročník 2018 samotného vozu Rolls-Royce Ghost.

Nejpatrnějším z nich je výraznější a plastičtější tvář, kterou na sebe model Ghost vzal. Tím podtrhuje svůj rozhodný a dynamický charakter. Rám masky chladiče je posunut dále vpřed, čímž vzniká výraznější šípovitý tvar směrem k předním blatníkům, který tak automobilu dodává důraznější charakter. Hlouběji vsazené žaluzie masky chladiče podtrhují vnímání výkonu a dynamiky, zatímco přepracovaný přední nárazník je nyní zdoben výraznými horizontálními liniemi. Vizuální dynamiku karoserie modelu Ghost ročníku 2018 dotvářejí dva zcela nové designy kol o průměru 21 palců.

Rolls Royce Silver Ghost Collection (1:03) | zdroj: youtube.com

Aby si majitel mohl ještě více užít interiéru modelu Ghost, dorazila do ní celá paleta technologických vylepšení a akustických úprav. Inspirován akustickým inženýrstvím, které udělalo z nové generace modelu Phantom „nejtišší automobil na světě“, drží se Ghost 2018 mantry značky Rolls-Royce, kterou je „vzít to nejlepší a udělat to ještě lepším“ a neustále hledat i ty nejmenší prostory ke zlepšení.

Do dveří, zadních blatníků a zavazadlového prostoru byly instalovány dodatečné tlumicí materiály. Ty spolu s novým akustickým filmem umístěným mezi vrstvami skla v bočních oknech a zadním okně dále omezují množství hluku vnikajícího do kabiny. V tomto ohledu se dosahuje pozoruhodných výsledků.

Tišší interiér představuje ideální prostor pro technologicky nejpokročilejší multimediální zábavní systém Rolls-Royce. Zcela nové multimediální rozhraní a větší displeje obrazovky pro cestující na zadních sedadlech jsou jen začátkem vylepšení, které Ghost v tomto roce přináší na poli palubní zábavy. Aby přispěl k pohodlnému prožitku, reaguje nový systém i na přirozenou řeč namísto předem definovaných povelů, zatímco navigace byla vylepšena o systém dopravních informací v reálném čase (Real Time Traffic Information) pro 32 zemí.

Zábava a komunikace je dále zdokonalena o přehrávač Blu-ray; příjem digitálního rádia ve více zemích, včetně satelitního vysílání Satellite Digital Audio Radio Service pro americký trh, nový ATM modul připojený ke standardní 4G LTE anténě, který podporuje výrazně rychlejší přenos dat; vylepšené propojení se systémy vozu prostřednictvím USB a HDMI, které také podporuje systém Miracast®, nebo tři sady sluchátek Kleer připojené prostřednictvím WiFi.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Rolls-Royce "Silver Ghost Collection", luxusní pocta aristokratickým předkům

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Unikátní Lamborghini Gallardo LP560-4 Polizia

Pokuty z dovolené vás dostihnou i v Česku, po čem jdou policisté nejvíc?

Spirit of Ecstasy

Ikonická soška na kapotě Rolls-Royce? Její tajemný příběh skončil tragicky

Exkluzivní česká edice „zlatých“ vozů BMW i8 a BMW i3 STARLIGHT bude vydražena na dobročinné účely nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

Unikátní zlatá BMW pro český trh? Starlight Edition nenechá žádného sběratele chladným

Některé části interiéru jedinečného hybridního Volva XC60 T8 byly vyrobeny z recyklovaných plastů

Recyklací za spásu automobilového průmyslu? Volvo opět překvapilo neotřelým přístupem

Koncept Astra-Gnome měl představovat vizi automobilového průmyslu po roce 2000

Autem na nákup i do vesmíru? Astra-Gnome byl vizí budoucnosti z roku 1956

Mohutně upravené Subaru BRZ s českými značkami se prohánělo ulicemi Monaka

Český "zabiják Ferrari"? Upravený drsňák ukrývá pod kapotou 580 koní

reklama
reklama

Doporučujeme

Školní autobus se proměnil v

Školní autobus jako "Párty na kolech"? Nezapomnělo se ani na striptýzovou tyč

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Úchvatný off-road Škoda 973? Babeta chtěla do světa, ale z Moskvy přišlo ne

  2. Čelní srážka s kamionem? Volvo opět ukázalo, jak neuvěřitelně bezpečná auta umí postavit

  3. Nejlevnější nová auta na českém trhu? Tohle pořídíte do 250 tisíc

  4. Japonská kopie legendárního Humvee? Mega Cruiser je dodnes největším SUV Toyoty

  5. Jak se stát celosvětovou celebritou za pár hodin? Tahle slečna našla unikátní způsob

  6. Škoda VOS? Obrněný speciál komunistických papalášů jezdil po kolejích rychleji než na silnici

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud