Zatímco v Evropě si Škoda buduje renomé seriozní automobilky nabízející ideální poměr ceny a výkonu, v jiných částí světa se snaže zaujmout zákazníky jiným způsobem. Skvělým důkazem budiž nová reklama pro zákazníky z Tchaj-wanu, kam mladoboleslavská automobilka oficiálně vstoupila teprve před pár lety. Nové video nabralo na popularitě tak rychle, že během necelých 14 dnů už se může pochlubit více než 2.8 miliony shlédnutí.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?