Rozmary Hollywoodských celebrit? Mustang Saleen pro Toma Cruise urazil za noc 4500 kilometrů

Antonín Marek / AutoRoad.cz, 21. listopadu 2017, 18:45 Aktualizováno 22.11.2017, 07:34 Google+

Hollywood je jedním z mála míst na zemi, kde zázraky skutečně existují. Tím ovšem nemyslíme jen zázraky na filmovém plátně, ale i zázraky konané lidmi. Když totiž Tom Cruise potřebuje na premiéru nového filmu Ford Mustang Saleen S281, tak mu ho prostě musíte doručit. A nikoho nezajímá, jak málo času na to máte.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Ford Mustang Saleen S281 pro Toma Cruise putoval během noci ze západního na východní pobřeží USA

Ford Mustang Saleen S281 pro Toma Cruise putoval během noci ze západního na východní pobřeží USA | foto: youtube.com

Sdílejte článek

O tom se na vlastní kůži přesvědčil jistý John Ficarra, který před lety vlastnil společnost, jejíž náplní bylo zajišťovat filmovým studiím zajímavé vozy na natáčení nebo i různé propagační akce. V roce 2006 však obdržel požadavek na zajištění vozu pro propagaci filmu Mission: Impossible III.

Toim Cruise se měl během jednoho večera účastnit oficiální premiéry hned na třech místech v New Yorku a k cestám mezi nimi chtěl použít pokaždé jiný zajímavý dopravní prostředek. S tím neměl Hohn žádný problém a nabídku přijal. Místo produkce však komunikoval s někým ze scientologické církve, podle kterého chtěl Tom Cruise na premiéru Bugatti Veyron. V roce 2006 bylo těchto vozů na území jen pár, ovšem i tak se podařilo Veyron zajistit. Dva dny před akcí však přišel telefonát - Tom si Veyron rozmyslel a chce místo něj Ford Mustang Saleen S281.

Nastala tedy situace, kdy musel být upravený Mustang přepraven z Los Angeles do New Yorku během noci. Po silnici je to vzdálenost cca 4 500 km, vzdušnou čarou cca 3936 km. S takovým transportem neměl John žádné zkušenosti, přesto se do toho pustil. 

Obvolával tedy různé přepravní společnosti, všude se oháněl jménem Toma Cruise, ovšem až u UPS uspěl. Během chvíle ho přepojili na vysoce postaveného manažera, který nejdříve situaci probral se svým nadřízeným a během deseti minut zavolal Johnovi zpět kdy a kde má být v letišti LAX připravené auto a že během noci bude letecky přepraveno do New Yorku.

Johnova společnost tedy přepravila auto na letiště LAX, připravila ho k doletu, auto bylo naloženo a letadlo odstartovalo. John prý celou noc nespal, neboť vše bylo připraveno a jediným chybějícím dílkem byl Mustang. Mimochodem, kdyby vás zajímala cena letecké přepravy auta z z Los Angeles do New Yorku, vyšlo by vás to na 13000 dolarů, tedy cca 238 tisíc korun.

John Ficarra popisuje přepravu Saleenu S281 pro Toma Cruise napříč USA za rekordně krátkou dobu (8:03) | zdroj: youtube.com

V šest hodin ráno bylo letadlo na letišti v New Yorku, kde už na něj John Ficarra čekal. Podle jeho slov sledovali vykládku auta snad všichni zaměstnanci UPS z okolí. Auto bylo umístěno na speciální paletě a navíc překryto speciální folií, která měla zabránit poškození. I tak se ovšem na autě objevila malá promáčklina. Od UPS přišla řada omluv, ovšem John měl v New Yorku známého který dal vůz rychle dohromady a mohlo se vyrazit na premiéru.

Kolem té se ostatně strhla neuvěřitelná show, Tom Cruise přiletěl vrtulníkem na West Side, odkud zamířil na motorce na první premiéru. Odtud vyrazil v Mustangu (samozřejmě s pořádným gumováním) k řece Hudson, kde už na něj čekal rychlý člun, který ho odvezl do Harlemu - odkud putoval Maybachem na druhou premiéru. Na třetí a poslední premiéru ho pak odvezl hasičský automobil se záchranáři, kteří byli jako první na místech útoků z 11. září

Vytisknout

Diskuze: Rozmary Hollywoodských celebrit? Mustang Saleen pro Toma Cruise urazil za noc 4500 kilometrů

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Citroen C5X plug-in hybrid

DLOUHODOBÝ TEST: Citroen C5 X Plug-in Hybrid – co vše budeme testovat a zkoumat ?

Škoda Kamiq Monte Carlo

TEST: Škoda Kamiq 1,0 TSI DSG Monte Carlo – definice ideálního stylového crossoveru?

Škoda Superb Combi IV

TEST Škoda Superb IV 2,0 TDI 110 kW L&K – nový manažerský ideál přijíždí!

subaru brz

TEST Subaru BRZ Limited AT – je lepší volbou automat či manuál?

EcoWheel Squer mini

TEST EcoWheel Squer mini – celoroční alternativa ke skútru, která zaparkuje všude

Subaru Crosstrek

TEST Subaru Crosstrek e-BOXER Executive – sen každého chalupáře či správce lesů?

Amarok

TEST Volkswagen Amarok Aventura – lepší i levnější, než první generace, bravo!

Subaru Forester

OFF ROAD TEST: Subaru Forester – jak zvládá náročný terén ?

Peugeot 508

TEST Peugeot 508 GT Plug-in Hybrid 225 – jeden z nejlepších liftbacků na trhu?

Cupra Formentor VZ

TEST: Cupra Formentor VZ 2.0 TSI 310k – sportovní SUV, které dá stovku pod 5 vteřin

Ilustrační foto

Zelená karta v mobilu. Vystačíte s ní v zahraničí?

citroën berlingo

Akční ceny u nového Citroënu Berlingo - je k mání s benzínem, dieselem i elektromotorem

reklama

Doporučujeme

Tesla Powerbank

Tesla do každého domu? Svou část Modelu S teď může získat každý

Čtěte dále

Nejčtenější články

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud