Aston Martin, který vyděsil i Jeremy Clarksona? Je na prodej za šílenou cenu

Aston Martin Vulcan v unikátní zelené barvě Verde Ithaca
Aston Martin Vulcan v unikátní zelené barvě Verde Ithaca, foto: Kaaimans International
Antonín Marek , AutoRoad.cz 13. října 2017 09:04 | akt. 13. října 2017 13:03
Sdílej:

Britský výrobce luxusních sportovních vozů Aston Martin sice dokončuje práce na svém super-sportovním modelu Valkyrie, ovšem pokud se na něj někomu nechce čekat, nepotřebuje vůz inspirovaný Formulí 1 a v bance mu přebývají desítky milionů, pak pro něj máme skvělý tip: Aston Martin Vulcan ve speciální barvě Verde Ithaca zelená

Aston Martin Vulcan je svým charakterem de facto předchůdcem Astonu Martin Valkyrie, ovšem s tím malým rozdílem, že Vulcan smí jezdit pouze po okruzích a jeho výroba byla limitována na pouhých 24 kusů, přičemž každý je svým způsobem unikát.

A unikátní je samozřejmě i cena každého kusu. Tento konkrétní, s pořadovým číslem 14 a nájezdem 321 km, je momentálně nabízen společností Kaaimans za těžko uvěřitelných 2,7 milionu liber, což je po přepočtu cca 78,3 milionu korun. I prodejci je ale jasné, že na tento vůz jen tak někdo mít nebude. Možná i proto pod inzerát rovnou uvedl, že vůz může být exportován z Evropy bez dalších daní, cla a poplatků.

Vůz se ale může pochlubit zcela jedinečnou zelenou barvou v odstínu Verde Ithaca, která je podle všeho zcela shodnou s tou, kterou na svých vozech používá Lamborghini. Tato unikátní barva však nezdobí pouze exteriér, najdeme ji i na prošívaných sedačkách z Alcantary, nebo na některých dílech interiéru, které nebyly vyrobeny z karbonu.

Jak už jsme výše avizovali, Aston Martin Vulcan byl vyroben celkem v 24 exemplářích, přičemž pod kapotou každého nalezneme 7.0 litrový motor V12, který produkuje 596 kW (810 k). Motor je spojen s šestistupňovou sekvenční převodovkou, která nezná jiný režim, než závodní. Pro řidiče to znamená, že zvládnout tento vůz už chce trochu toho umu. Ostatně možná i proto Aston není homologován pro provoz na silnicích, ale smí jen na okruhy. Na nich ovšem dokáže vyvinout maximální rychlost až 321 km/h.

Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.