Guinessova kniha rekordů obsahuje mnoho záznamů o rekordních počinech v disciplínách, které ba vás nenapadly snad ani v tom nejdivočejším snu. A mezi těmito disciplínami je i jedna, která nese název "nejrychleji jedoucí lyžař tažený autem" - a právě v ní nedávno exceloval Jaguár.
Automobilka v sobě po několika letech trápení opět našla schopnost vyrábět skvělá, pohledná a zábavná auta, což se snaží dokázat kdykoliv to jen jde. Naposledy třeba při asistenci překonat světový rekord nejrychlejšího lyžaře taženého autem. Ostatně proč ne? S Jaguáry je sranda, lyžování je sranda, když se to zkombinuje, nemůže to přeci dopadnout špatně, ne?
Na testovací okruh "Revi Test Centre" na úrovni polárního kruhu se tak postavil olympijský závodní lyžař Graham Bell, kterého na laně připevněném na speciální konstrukci táhl Jaguar XF. Ten se kromě typicky britské elegance může pochlubit i inteligentním pohonem všech kol, 3.0 litrovým benzínovým motorem, výkonem 380 koní, točivým momentem 450 Nm, zrychlením z 0 na 100 km/h za 5.5 sekundy a maximální rychlostí až 250 km/h.
Cílem bylo překonat dosavadní rychlostní rekord 112.65 km/h, na což ostatně dohlížela i komisařka vyslaná přímo organizací spravující Guinessovu knihu rekordů. Všichni byli přesvědčeni, že se podaří rekord překonat, ovšem nikdo netušil o kolik. Už při rychlosti 100 km/h je totiž tento pokus poměrně nebezpečný. Výsledek nového rekordu však překvapil zřejmě všechny - 189.07 km/h.
Jaguar se tak opět zapsal do historie a udělal si skvělou reklamu. Kdykoliv totiž někdo bude hledat alespoň trochu absurdní rekordy, tenhle rozhodně nemine. Ovšem tím nechceme nijak snižovat odhodlání a odvahu lyžaře, který rozhodně zaslouží obdiv. Většina z nás by totiž v takových rychlostech pustila i něco víc, než jen tažné lano..
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?