Poštovní společnost Deutsche Post DHL Group zřejmě nemá tolik problémů s doručováním zásilek, a tak jí zbývá čas i na návrh vlastních automobilů.
Deutsche Post DHL Group se rozhodla k výrobě vlastního elektromobilu v momentě, kdy jí žádná z větších automobilek nebyla schopna dodat vůz, který by odpovídal jejím představám a potřebám. Deutsche Post totiž hledala automobil, který by neznečišťoval životní prostředí, ale byl by schopen přepravit větší množství zásilek.
Co se parametrů týče, elektrický motor má výkon 48 kW (64 hp) nebo 38 kW (51 hp) a dokáže malou, 1.3 tuny vážící, dodávku rozpohybovat až k rychlosti 120 km/h, kde zasáhne elektronický omezovač. Baterie typu Li-Ion mají kapacitu 20,4 kWh a vůz dokáže na jedno nabití ujet vzdálenost až 80 km. Do této vzdálenosti jsou ale započteny i časté zastávky, které musí doručovací vůz absolvovat. Nákladový prostor má kapacitu 4,3m3 a uveze až 710 kg nákladu.
Malá dodávka svými parametry nadchla mnoho firem, a tak bylo nedávno v Deutsche Post rozhodnuto o navýšení produkce a prodeji části vozů třetím stranám. Do konce roku by tak mělo být vyrobeno až 20.000 kusů a cca polovina poputuje k neustále přibývajícím zájemcům.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?